Rodzinne warsztaty witrażowe w Muzeum

Racibórz miał kiedyś renomowane pracownie witrażowe. Pozostały po nich wspaniałe dzieła. Przypomniano o tym dziś, 30.04., podczas warsztatów w raciborskim Muzeum.
To jedna z propozycji placówki na majówkę 2023. - Czym jest witraż? Kiedy powstał? Które witraże należą do tych najpiękniejszych i najciekawszych? - na pytania można dziś było usłyszeć odpowiedzi. W czasie warsztatów zarówno starsi jak i młodsi stworzyli swoje własne dzieło sztuki w postaci witrażu - niekoniecznie wykonanego ze szkła a równie pięknego.
W poniedziałek (1 maja) Muzeum przygotowało dwa spacery tematyczne po mieście.
Spacer dzienny
O godz. 10:00 wystartujemy spod biblioteki na ul. Kasprowicza i przemierzymy miasto razem ze Stowarzyszeniem Odra 1945 szlakiem architektury modernistycznej.
Spacer nocny
O godz. 21:00, spod Zamku Piastowskiego wyruszymy poznawać Racibórz średniowieczny a główną rolę będzie grała raciborska Eufemia Piastówna, popularnie zwana Ofką. Na spacery zapisy sms: 697 87 20 07

























![Nocna akcja policji w rejonie zbiornika Raciborza. Desperacka ucieczka 33-latka [WIDEO] Nocna akcja policji w rejonie zbiornika Raciborza. Desperacka ucieczka 33-latka [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176319159755-905283-.jpg)

![Na rynku rozpoczęło się sadzenie drzew [FOTO] Na rynku rozpoczęło się sadzenie drzew [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763202752img-0271-.jpg)
![Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17631320081000038930-.jpg)





![Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17630594033fb72f2c-c28e-41bf-8080-1ff5c5bc772b-.jpg)









































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany