Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja27 marca 202316:23

Akademia Równych Szans w ZSS. Etap trzeci

Akademia Równych Szans w ZSS. Etap trzeci - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- W pierwszej połowie lutego rozpoczęliśmy trzeci etap zajęć w ramach projektu „Akademia Równych Szans”. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w kolejnych różnorodnych zajęciach specjalistycznych - informuje Zespół Szkół Specjalnych.

- Celem projektu jest zwiększenie efektywności kształcenia i wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów. W ofercie zajęć projektowych w tym etapie znajdziemy zajęcia: sensoryczny świat pomocy, moc emocji, multimedialny świat nauk przyrodniczych - przystanek chemia, co wy wiecie o naszym świecie - geografia dla dociekliwych, warsztaty fotograficzne, doradztwo zawodowe, warsztaty bębniarskie oraz zajęcia korekcyjno - kompensacyjne - informuje placówka.

Uczestnicy Warsztatów fotograficznych poznają urządzenia elektroniczne oraz uczą się praktycznego wykorzystania ich funkcji. Poznają zasady kompozycji, czym jest światło i jak wykorzystywać światło naturalne. Odkrywają różnicę w kolorze i temperaturze światła oraz uczą się, jak jego ilość wpływa na wykonane zdjęcie i jak można to kontrolować.

Na zajęciach sensoryczny świat pomocy, zmysły dzieci stymulowane są w wieloraki sposób. Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców niezbędnych do właściwego rozwoju zmysłów oraz poszerzania świata doznań dzieci. Kontekst zabawy stwarza szansę na to, aby dzieci nie traciły motywacji w terapii i mogły w pełni wykorzystać swój potencjał.

Projekt „Akademia Równych Szans” uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

Autor: ZSS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.