Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja5 marca 202310:11

Pan Amo w RCK, czyli poezja recytowana w towarzystwie żywej muzyki

Pan Amo w RCK, czyli poezja recytowana w towarzystwie żywej muzyki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Poezja w drodze - pan Amo to tytuł wczorajszego, 04.03., wydarzenia w Raciborskim Centrum Kultury - DK Strzecha.

Włodzimierz Galicki, znawca i miłośnik dobrej literatury, zaprezentował program poetycki na podstawie książki Marka Rapnickiego z 2020 roku pt. „Pan Amo prosi o głos”. W jego znakomitej interpretacji, z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu Artura Modrzejewskiego, bohater literacki Pan Amo nabrał pełnych kształtów i przemówił do słuchacza wyrazistością sądów oraz uczuciem do świata i ludzi. To wypowiedź bardzo osobista, a jednocześnie przedstawiająca portret pokolenia.

Włodzimierz Galicki – w latach 2005-2011 pomysłodawca, szef artystyczny i współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy" odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Włodzimierz Galicki – w latach 2005-2011 pomysłodawca, szef artystyczny i współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy" odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi, a także „Przedsionka Literackiego” w Bibliotece Politechniki Łódzkiej. Od przeszło 40 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, przygotowujący młodzież do konkursów recytatorskich, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Świetny interpretator poezji. Od 2010 roku - w ramach powołanego do życia projektu „Poezja w drodze” - próbuje wraz z zaprzyjaźnionymi aktorami i muzykami, właśnie poprzez poezję pokazać, trochę już zapomniane, oblicze polskiej mowy - jej wartość i bogactwo, jej mądrość i urodę.

Artur Modrzejewski studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi w 2007 r. pod kierunkiem prof. Ryszarda Ryczla. Brał udział w polskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Zwyciężył w I Makroregionalnym Konkursie Interpretacji w Łodzi (2002). Umiejętności doskonalił na mistrzowskich kursach klarnetowych u Florent Heau, Philippe Cupper'a, Davida Campbella, Aleksandra Romańskiego, Arkadiusza Adamskiego, Valtera Vitka i Jana Jakuba Bokuna. Otrzymał certyfikat słynnego francuskiego producenta klarnetów Buffet Crampon. Od 2005 roku rozpoczął współpracę z łódzkim Teatrem Muzycznym i z Filharmonią Łódzką. Prowadzi klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi i w Szkole Muzycznej Towarzystwa Oświatowego "Edukacja".

Autor: Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport11 listopada 202516:40

Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO]

Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

W meczu klasy okręgowej pomiędzy Unią Racibórz a Czarnymi Gorzyce nie zabrakło emocji, zwrotów akcji i walki do samego końca. Spotkanie rozegrane na stadionie przy Srebrnej dostarczyło kibicom wielu wrażeń, a gospodarze sięgnęli po cenne trzy punkty, które pozwoliły im zbliżyć się do ligowej czołówki.

(greh)
Aktualności11 listopada 202516:53

Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO]

Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

W ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości na rynku w Raciborzu pojawiły się samochody, które niegdyś królowały na polskich drogach. Pojazdy z lat 80. i 90. przyciągnęły uwagę mieszkańców i miłośników motoryzacyjnych wspomnień.

J. Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 listopada 202523:30

Święto Niepodległości na sportowo [WYNIKI I TABELE]

Święto Niepodległości na sportowo [WYNIKI I TABELE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Region:

W Narodowe Święto Niepodległości nie brakowało sportowych emocji. Większość z nich dostarczyły rozgrywki piłkarskie na szczeblu od II ligi do B klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 listopada 202521:55

Remisowa batalia w Nędzy. Sześć bramek i kontrowersje na finiszu [FOTO]

Remisowa batalia w Nędzy. Sześć bramek i kontrowersje na finiszu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Spotkanie rozegrane w Nędzy miało kluczowe znaczenie dla układu dolnej części tabeli klasy okręgowej. Gospodarze walczyli o stworzenie przewagi nad strefą spadkową, natomiast przyjezdni ze Stanowic chcieli wykorzystać słabszy okres rywala i zainkasować komplet punktów. Obie drużyny miały więc wiele do zyskania, co przełożyło się na emocjonujący, twardy i momentami nerwowy mecz.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.