Sport23 stycznia 202221:33

Osłabione RKK nie sprostało Katowicom [FOTO]

Osłabione RKK nie sprostało Katowicom [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W XIV kolejce II ligi koszykówki kobiet ekipa RKK AZS Racibórz podejmowała wyżej notowanego rywala, którym była drużyna AZS UŚ Katowice. Faworytem spotkania był zespół przyjezdnych, co potwierdził w całej rozciągłości. Raciborzanki, choć nie szczędziły sił, musiały zadowolić się tylko jednym oczkiem.

Mocno osłabiona drużyna RKK już przed meczem zakładała, że wygrana będzie poza jej zasięgiem. Pozostała jedynie walka o honor. I ten, choć zaledwie na jeden punkt, udało się obronić. W pierwszej kwarcie niedzielnego pojedynku zespół z Raciborza wyraźnie odstawał w porównaniu do rywalek. Katowiczanki wykorzystały to z kretesem, wygrywając 9:15. Kwarta druga, to już nieco lepsza gra miejscowych, dzięki czemu udało się zdobyć nieco więcej punktów. Tym razem wynik brzmiał 17:24, co oznaczało, że na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 23:39.

O trzeciej kwarcie drużyna z Raciborza chciałaby na pewno czym prędzej zapomnieć. Koszykarki RKK zostały myślami chyba w szatni, bo jak inaczej można wytłumaczyć pogrom, który zafundowały im rywalki. Wynik tej kwarty brzmiał bowiem 3:24. Najbardziej wyrównana była za to kwarta numer cztery. Mimo, że i ona powędrowała na konto zespołu Uniwersytetu Śląskiego, to właśnie w niej zawodniczki RKK pokazały, że mimo tego, że nie uda im się w tym sezonie osiągnąć celu, jakim był awans do finału A, to pokłady charakteru mają naprawdę pokaźne. Ostatecznie ostatnia część niedzielnego spotkania zakończyła się wynikiem 19:22, a całe spotkanie zwycięstwem katowiczanek 48:85.

RKK AZS Racibórz – AZS UŚ Katowice 48:85 (9:15; 17:24; 3:24; 19:22)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: A. Botorek 10, Z. Stęc 27, W. Jacków 0, W. Zub 0, J. Karwot 10, K. Chuda 0, A. Bogusz 1, Z. Niżborska 0