Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport17 listopada 201921:42

Siatkarski rollercoaster w Arenie Rafako. Raciborzanie górą! [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster w Arenie Rafako. Raciborzanie górą! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wiele emocji doświadczyli dziś kibice AZS Rafako i Górnika Radlin w czasie meczu I ligi śląskiej siatkówki. Po porażce w czwartkowym spotkaniu z Mikołowem gracze gospodarzy mieli coś do udowodnienia.

Początek spotkania to walka obu ekip punkt za punkt. Niestety, mimo usilnych starań ekipy gospodarzy w końcówce seta popełniła kilka błędów, co spowodowało, że radlinianie odskoczyli na kilka punktów, ostatecznie odnosząc zwycięstwo w secie inaugurującym derbowy pojedynek w stosunku 20:25.

Druga partia, podobnie jak set numer jeden toczyła się punkt za punkt. Rafako walczyło o każdą piłkę, podobnie goście. W związku z tym set ten rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi. Niestety dla gospodarzy powędrował na konto Górnika, który wygrał 24:26. Choć raciborzanie przegrywali już 0:2, to niedzielny mecz wprost chciało się oglądać, nie to co spotkanie z Mikołowem.

Dwa przegrane sety podziałały motywująco na zespół Bartosza Frątczaka. W trzecim gra wyglądała praktycznie tak samo jak w dwóch pierwszych partiach. Obie ekipy szły łeb w łeb. Tak samo jak w secie trzecim rozstrzygnięcie przyszło dopiero po grze na przewagi. Tym razem lepsi okazali się gracze raciborskiego AZS-u. Wygrali 26:24, co pokazało gościom, że zespół z Raciborza nie powiedział w tym meczu jeszcze ostatniego słowa.

Czwarty set to już zdecydowana przewaga gospodarzy. W końcówce tej partii gracze Górnika wzięli się jednak do odrabiania strat. Ich walka przyszła jednak za późno. Set powędrował na konto Rafako. Raciborzanie wygrali 25:19 i doprowadzili do wyrównania. Pokazali jednocześnie, że mają charakter. Nie każdy bowiem potrafi doprowadzić do wyrównania ze stanu 0:2.

W tie-breaku gracze Radlina mieli już niewiele do powiedzenia. Rafako szybko zbudowało dużą przewagę, a po zmianie stron jedynie postawiło kropkę nad i. Piąty set zakończył się rezultatem 15:9, a całe spotkanie wynikiem 3:2.

KS Rafako Racibórz – SK Górnik Radlin 3:2 (20:25; 24:26; 26:24; 25:19; 15:9)

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 listopada 202510:31

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO]

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza  [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 16 listopada, w hali OSiR przy ulicy Łąkowej w Raciborzu rozegrano drugi z serii turniejów Winter Futsal Cup rocznika, organizowanych przez MKS Unię Racibórz. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów z rocznika 2016, które stworzyły widowisko pełne emocji, stojące na dobrym poziomie sportowym.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.