Pasją do zapasów zarazili go bracia

Zbigniew Nowak, bo o nim mowa zapasy uprawia już od 8 roku życia. Trenuje w klubie LKS Dąb Brzeźnica. Na swym koncie ma już wiele sukcesów, a obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata Weteranów w zapasach, które odbędą się w przyszłym roku w Atenach.
Wszystko rozpoczęło się, gdy bracia Zbigniewa Nowaka rozpoczęli treningi w brzeźnickim Dębie. Jako ośmiolatek dołączył do klubu, gdzie trenował pod okiem Krzysztofa Ołenczyna i Huberta Skorni. Dzięki systematycznym treningom jego poziom sportowy stawał się coraz wyższy.
Od tamtej pory na koncie Zbigniewa Nowaka pojawiło się wiele sukcesów. Zdobywał między innymi tytuły Mistrza Śląska, z powodzeniem walczył w Pucharze Śląska. Zdobywa także tytuły Mistrza Polski. Obecnie mierzy się na zapaśniczych matach w grupie weteranów, gdzie także odnosi sukcesy. W roku 2018 został Mistrzem Polski weteranów A, natomiast w tym roku zdobył tytuł mistrza Niemiec weteranów w stylu wolnym. Zbigniew Nowak ma na swym koncie także dwa srebrne medale na arenie Polskiej – w stylu wolnym i klasycznym. Niestety, podczas tegorocznych mistrzostw świata weteranów nie miał szczęścia. Nie obronił tytułu mistrzowskiego. W ostatniej walce przegrał z wice mistrzem świata weteranów.
- Swoją karierę sportową zawdzięczam trenerom brzeźnickiego Dębu, Krzysztofowi Ołenczynowi i Hubertowi Skorni. To oni pokierowali mną tak, że udało mi się odnieść sukcesy. Zawziętość i upór wpajane przez wiele lat dały mi siłę, by pokonywać trudy życia codziennego. Obecnie posiadam kochającą rodzinę i w ciężkich czasach wspieramy się i nawzajem szanujemy swe pasje. Moje dzieci, Alicja i Filip wspólnie ze mną uczęszczają na treningi, ponieważ zdaję sobie sprawę, że zapasy rozwijają nie tylko sprawność fizyczną. Ta dyscyplina uczy także szybkości myślenia i dyscypliny – twierdzi Zbigniew Nowak.




![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)









![Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766091358gala-unia-.jpg)



![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)




![Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766094446dsc-6064-.jpg)







![Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766228926zrzut-ekranu-2025-12-20-o-12-07-59-.png)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany