Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport21 września 202214:14

Kolejny rocznik młodych piłkarzy powołany do Śląskiej Akademii Piłkarskiej

Kolejny rocznik młodych piłkarzy powołany do Śląskiej Akademii Piłkarskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Utalentowani piłkarze z rocznika 2011, trenujący na co dzień w małych ośrodkach w regionie, w tym w powiecie raciborskim, odebrali powołania do Śląskiej Akademii Piłkarskiej. W imieniu marszałka Jakuba Chełstowskiego wręczył je radny Sejmiku Bartłomiej Kowalski. Uroczystość odbyła się na Stadionie Śląskim.

„Śląska Akademia Piłkarska to szansa dla młodych sportowców, szczególnie tych z niewielkich ośrodków. Wierzę, że praca akademii pozwoli wychować następców reprezentantów Polski, którzy bardzo często wywodzili się właśnie z województwa śląskiego. Trening pod okiem fachowców, doskonała infrastruktura i narzędzia, które nie zawsze są dostępne w klubach, dadzą młodym ludziom szansę rozwinąć się sportowo, a przede wszystkim aktywnie spędzić czas. Wyrównujemy szanse i inwestujemy w zdrowie młodych ludzi” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Warto przypomnieć, że zainaugurowana we wrześniu 2021 roku Śląska Akademia Piłkarska opiera się na trójstronnym porozumieniu zawartym pomiędzy: Śląskim Związkiem Piłki Nożnej, Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach (Stadion Śląski) oraz Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Celem projektu jest podniesienie poziomu szkolenia zawodników w wieku 12-14 lat (kategorie wiekowe: młodzik – trampkarz).

Co istotne najwięcej reprezentantów Polski wywodzi się właśnie z małych klubów.

„Jesteśmy dumni, że projekt rośnie w siłę. Ideą wyrównywania szans piłkarzy z małych miejscowości udało się "zarazić" marszałka Jakuba Chełstowskiego, prezesa Stadionu Śląskiego Jana Widerę, rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. Grzegorza Jurasa, a także prezesa zarządu firmy FASING S.A. Zdzisława Bika. Dzięki temu wsparciu możemy szkolić młodych piłkarzy. Po stronie rodziców jest dojazd na zajęcia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a resztę kosztów pokrywa Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i pozostali partnerzy. Do udziału w zajęciach danego rocznika zapraszamy dwudziestu młodych zawodników wyłonionych podczas Dni Talentów w Woli” – tłumaczy prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Henryk Kula.

Projekt, dzięki zastosowaniu najnowszych technik stosowanych w najlepszych akademiach w Europie, pozwala na wyrównanie szans zawodników w dążeniu do sukcesu sportowego i wychowanie kolejnych pokoleń piłkarskich gwiazd. Wysokie standardy organizacyjno-szkoleniowe pozwalają m.in. wykorzystywać najnowsze technologie diagnostyczne do oceny postępów zawodników. W programie Śląskiej Akademii Piłkarskiej są nie tylko treningi piłkarskie, ale także spotkania z psychologiem sportu, zajęcia z dietetykiem na temat żywienia młodych piłkarzy, a nawet dodatkowe lekcje języka angielskiego.

Widać już pierwsze efekty treningów na boiskach Stadionu Śląskiego. W styczniu młodzi gracze przeszli specjalistyczne badania w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Ich wyniki potwierdziły, że zrobili w ostatnim okresie spory progres i to zarówno, jeśli chodzi o ich postawę na boisku jak i motorykę.

Z owianego legendą tunelu chorzowskiego giganta wybiegli: Jakub Czubak, Kamil Gnot (Rafako), Jakub Grabowski, Karol Kołodziej, Jakub Korbel, Filip Kosętka, Łukasz Krzemiński, Jakub Metzner (LKS Ocice), Antoni Mika, Kamil Mól, Kacper Osowiec, Ksawier Ostas (Tworków), Nataniel Oślizło, Tomasz Parcia, Jan Pasterny, Dawid Przybyszewski, Paweł Szulc i Filip Świtała.

Zespół uzupełniają, nieobecni z powodu choroby Marcel Kobierski i Dawid Lorens. Sztab szkoleniowy tworzą natomiast: Matreusz Skwirut – trener, Kamil Karch – trener asystent, Łukasz Miś – trener bramkarzy i Konrad Łuszcz – trener przygotowania motorycznego, Grzegorz Więcław i Daria Warmińska – psychologowie oraz Mateusz Gawełczyk i Martyna Puc – specjaliści od dietetyki.

Autor: slaskie.pl/fot. Andrzej Grygiel, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności24 września 202216:43

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO]

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Impreza zorganizowana przez stajnię Podkowa zgromadziła hodowców i miłośników koni z całej południowej Polski i Czech.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202220:27

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO]

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartej kolejce pierwszej grupy C klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły zespoły Wichru Płonia i TS Górnik Pszów. Oba zespoły dzieliła różnica trzech punktów na korzyść ekipy z Pszowa.

(greh)
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.