Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport6 marca 202119:32

Waleczna postawa to za mało. Siatkarze Rafako z jednym punktem [FOTO i WIDEO]

Waleczna postawa to za mało. Siatkarze Rafako z jednym punktem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotnie popołudnie w Arenie Rafako rozegrano kolejne spotkanie I ligi siatkówki mężczyzn. Przeciwnikiem ekipy AZS Rafako Racibórz był wicelider tabeli KS Rudziniec.

Przed tym spotkaniem zespół gospodarzy plasował się w tabeli na siódmym miejscu. Na swym koncie miał dwadzieścia jeden punktów. Jego sobotni przeciwnik zajmował drugą lokatę z dorobkiem trzydziestu siedmiu oczek. Faworyt był więc jeden i nie była to ekipa z Raciborza.

Spora strata do rywala dodała jednak animuszu raciborzanom, którzy już na początku seta narzucili przeciwnikowi swój styl gry. Nie bali się zagrywać mocnych piłek, grali skutecznie blokiem. To pozwoliło na wygranie pierwszej partii sobotniego pojedynku w stosunku 25:21.

Porażka w inauguracyjnym secie podrażniła morale Rudzińca. Drużyna ta zastosowała taktykę gospodarzy, czyli mocno serwowała i dobrze blokowała. Rozwiązanie to poskutkowało. Drużyna gości wypracowała solidną przewagę, i choć Rafako próbowało gonić, to nie osiągnęło celu. Raciborzanie przegrali ten set 18:25.

W trzecim secie siatkarze z Raciborza po raz kolejny zagrali kawał dobrej siatkówki. Od początku partii nie pozwalali przyjezdnym na zbyt wiele, przez co ich przewaga ciągle się powiększała. Ostatecznie trzeci set sobotniego pojedynku powędrował na konto AZS Rafako, które wygrało 25:12.

Czwarty set miał dwa oblicza. Oba zespoły początkowo grały na równi, potem co rusz zmieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie lepsi w tej partii okazali się gości, którzy w końcówce seta wypracowali przewagę, której gracze z Raciborza, mimo swych usilnych starań nie potrafili zniwelować. Set ten zakończył się wygraną ekipy z Rudzińca w stosunku 22:25, co oznaczała wyrównanie stanu meczu na 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy konieczny był więc tie-break.

W nim o wiele lepiej poradzili sobie goście, którzy od początku praktycznie wybili ekipie z Raciborza z głowy możliwość zdobycia dwóch punktów. Zagrywali mocno, skutecznie blokowali, a także kolejne punkty zdobywali. Raciborzanie, którzy zagrali w poprzednich setach naprawdę dobrze, w piątym dość mocno się pogubili. To poskutkowało wynikiem 8:15 dla gości. Wynik całego spotkania to 2:3.

Mimo porażki ekipa Rafako nie ma powodu do wstydu. Pokazała się z naprawdę dobrej strony i choć grała z wiceliderem, to różnica ta nie była aż tak widoczna. Dodatkowo warto zaznaczyć, że było to pierwsze w historii zwycięstwo Rudzińca nad zespołem AZS Rafako Racibórz.

KS AZS Rafako Racibórz – KS Rudziniec 2:3 (25:21; 18:25; 25:12; 22:25; 8:15)

Zapis spotkania (4 sety)



Zapis tie-break’a

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202523:58

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W miniony weekend nie można było narzekać na brak sportowych emocji. Zapewnili je piłkarze halowi podczas IV weekendu z futsalem, siatkarze KS Racibórz oraz zawodnicy Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne ekipy. W galerii zdjęcia z niedzielnych potyczek w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202513:53

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO]

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie (20.12) rozegrano ostatni w 2025 roku mecz ligowy z udziałem siatkarzy KS Racibórz. Gospodarze zmierzyli się z zespołem KS Volley Miasteczko Śląskie. Spotkanie od pierwszych piłek dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji i zakończyło się pięciosetową przeprawą.

Oskar Tomeczek
Sport21 grudnia 202513:36

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO]

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 20 grudnia, w hali OSiR Racibórz rozegrano kolejną edycję Winter Futsal Cup, turnieju halowego skierowanego do najmłodszych adeptów piłki nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2014, a zawody miały międzynarodowy charakter. Na parkiecie zaprezentowały się drużyny z Polski oraz Republiki Czeskiej, dostarczając wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.