Sport2 listopada 200920:36

Wracają rozgrywki w Ekstralidze piłki nożnej kobiet

Wracają rozgrywki w Ekstralidze piłki nożnej kobiet - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Po przerwie na eliminacyjne mecze reprezentacji Polski pora na dziewiątą ligową kolejkę. RTP Unia Racibórz podejmować będzie TS Mitech Żywiec.

Wydział Piłkarstwa Kobiecego termin kolejki ustalił na środę 4 listopada. Pomimo prośby Zarządu RTP Unia Racibórz drużyna z Żywca nie zgodziła się na zmianę terminu na 11 listopada, wobec czego w najbliższą środę o godz.13.30 na stadionie przy ulicy Zamkowej w Raciborzu rozpocznie się drugi w tym roku mecz pomiędzy drużynami Unii i Mitechu. W pierwszym spotkaniu w Żywcu 12 września Unia wygrała 3:0 dwa gole zdobyła Anna Żelazko, a trzeci to gol samobójczy Mart Miki.

RTP Unia Racibórz przewodzi w Ekstraligowej tabeli mając na swoim koncie 21 punktów, środowy przeciwnik jest beniaminkiem w Ekstralidze, zajmuje czwarte miejsce i podobnie jak piąta w tabeli drużyna AZS PWSZ Biała Podlaska ma 10 punktów po rozegranych ośmiu meczach.

- Do środowego meczu przystąpimy w aktualnie najsilniejszym składzie i oczywiście zagramy o trzy punkty. Pomimo niezbyt szczęśliwej godziny rozpoczęcia meczu serdecznie zapraszam wszystkich kibiców. Mam nadzieję, że stworzymy dobre widowisko a kadrowiczki, które w ostatnich dwóch meczach reprezentacji zdobyły w sumie połowę polskich goli potwierdzą swoją wysoka dyspozycję - powiedział trener Remigiusz Trawiński.

W ostatnich dwóch meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata 2011 reprezentacja Polski najpierw 2:0 pokonała Rumunię po bramkach Anny Żelazko i Agnieszki Winczo, a później wygrała 4:0 z reprezentacją Bośni i Hercegowiny. Pierwszego gola dla Polski zdobyła Marta Stobba otwierając wynik spotkania. Jeżeli 4 listopada Węgry przegrają bądź zremisują z Ukrainą to Polska w tym roku w swojej grupie będzie nadal liderem.