Niebiesko – czarni z Krzyżanowic

Nowy zarząd LKS Krzyżonowice zainaugurował swoją działalność festynem sportowym. Wprawdzie deszczowa pogoda pokrzyżowała trochę szyki organizatorom, jednak na boisku nie zabrakło sportowego ducha.
Do udziału w turnieju sportowych gospodarze imprezy, LZS Krzyżanowice zaprosiły 4 drużyny: LZS Chałupki, Unię Racibórz LZS Raszczyce i zespół z czeskich Hermanic oraz 3 drużyny trampkarzy z: Chałupek, Krzyżanowic i Tworkowa. Dla mieszkańców, oprócz sportowego widowiska, przygotowano festynowe atrakcje, w tym występ Mirka Szołtyska, loterię z główną pieniężną nagrodą w wysokości 2,5 tysiąca złotych, pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP Krzyżanowice oraz zabawę taneczną.
- Tym festynem chcemy też podziękować poprzedniemu zarządowi LKS za kawał dobrej roboty – wyjaśnia nowa sekretarz zarządu LZS Krzyżanowice, jednocześnie sołtys wsi Zofia Lukoszek. – Wcześniej przez 12 lat klubem zarządzali państwo Kubik, Jan i Emilia oraz ich zięć Arkadiusz. To dzięki nim nasza drużyna awansowała z B klasy do A klasy a potem do okręgówki. Wszystko rok po roku a potem przez 8 lat tę pozycję w okręgówce utrzymali. Jan Kubik od dzieciństwa związany był ze sportem. Sam grał w piłkę, potem sędziował a potem zarządzał klubem. Za jego kadencji, dzięki pomocy sponsorów, odremontowano klubowy budynek – opowiada Zofia Lukoszek.
Nowy zarząd, czyli prezes Marek Kamczyk, vice prezes Marek Siegmund, skarbnik Henryk Szewieczek, sekretarz Zofia Lukoszek i członek zarządu Robert Kotterba przygotowali dla swoich poprzedników niespodziankę – puchar z podziękowaniem za trud włożony w rozwój klubu LSZ Krzyżanowice.
Nowy zarząd też ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Udało się pozyskać nowe stroje w barwach klubowych, czyli niebieskie koszulki i czarne spodenki, obuwie oraz dresy z napisem LZS Krzyżanowice dla zawodników. Podczas festynu chcą zebrać trochę pieniędzy na działalność klubu. – Bo chociaż mają kilku silnych sponsorów, to utrzymanie drużyny w okręgówce kosztuje – dodaje sekretarz Lukoszek.
Wyniki meczów seniorów
Unia Racibórz – LZS Chałupki 3:1
Unia Racibórz – LZS Raszczyce 2:0
LZS Raszczyce – LZS Chałupki 1:1
LZS Krzyżanowice ST Hermanice 3:4
(jola)























![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)

![200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] 200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778870546dsc-3792-.jpg)











![Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778756499kkplsmakuje2026-baner-1580x650px-.jpg)


![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)













![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany