Sport15 czerwca 200909:51

Krzyżanowice – Czyżowice: Pomożecie? Pomożemy

Krzyżanowice – Czyżowice: Pomożecie? Pomożemy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W ostatniej kolejce ligi okręgowej, krzyżanowicki LKS podejmował piętnaste w tabeli Czyżowice. Goście potrzebowali zwycięstwa oraz straty punktów drużyny Radlina. Plan udało zrealizować się w stu procentach.

Punktualnie o 17 w słoneczne, sobotnie popołudnie mecz rozpoczęła drużyna Czyżowic, próbując już pierwszym podaniem uruchomić swych napastników. W 2. minucie meczu team gości wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie totalnie nie wyszło graczowi przyjezdnych, lecz zawodnik Krzyżanowic nie był wcale lepszy i wybił piłkę na kolejny korner. Drugie dośrodkowanie nie było lepsze od pierwszego, a co więcej, piłka została przejęta przez graczy gospodarzy, którzy wyprowadzili szybką kontrę zakończoną zdobyciem bramki przez Dawida Klimę strzałem z przeszło 25 metrów.

Kolejna wyborną okazję zespół Krzyżanowic wypracował już dwie minuty później. Tym razem silny strzał Artura Dudacego poszybował ponad poprzeczką bramki Czyżowic. W 16. minucie meczu, na 17 metrze sfaulowany został zawodnik gospodarzy. Sędzia bez zawahania użył gwizdka, dyktując rzut wolny. Strzał w wykonaniu Adama Jachimowicza był minimalnie niecelny. Po tej sytuacji z boiska w Krzyżanowicach zaczęło wiać nudą, a piłkarze obu ekip rozpoczęli realizację przedmeczowych planów mających na celu utrzymanie okręgówki dla Czyżowic.

Dopiero w 29. minucie, kiedy to Czyżowice wywalczyły swój kolejny korner, znów zaczęło się coś dziać. Po kolejnym nieudanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trener Czyżowic, Antoni Jeleń dodał swym zawodnikom otuchy słowami: - Panowie, spokojnie. Grajmy swoje.

36. minuta meczu, kolejna okazja gospodarzy. Strzał Artura Dudacego pewnie obronił czyżowicki golkiper Łukasz Janeta. Po tej sytuacji trener Czyżowic przekazał zawodnikom instrukcje, które prawie natychmiast wykorzystali, zdobywając gola. Piłkę w siatce w zamieszaniu w polu karnym umieścił Paweł Tannenberg. Od tej pory oba zespoły częściej przebywały w środkowej strefie boiska niż pod polem karnym przeciwnika. Równo po 45. minutach sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W przerwie meczu, licznie zgromadzeni kibice rozpoczęli dyskusje na temat ilości zespołów spadających do A klasy. Temat wywołał spore emocje, szczególnie, że to nie pierwszy sezon, kiedy nie wiadomo ile zespołów poleci.

Drugą połowę rozpoczął team Krzyżanowic, który już po chwili goście odebrali piłkę, a mało brakowało, aby zdobyli gola. Od tego momentu gry w grze obu zespołów pojawiło się wiele nerwowości. Piłka co rusz lądowała na aucie. Sytuacja uspokoiła się dopiero w 69 minucie, kiedy to gracze Czyżowic wyprowadzili kontrę, którą na gola pewni zamienił Rafał Mandera. Duży udział w zdobyciu tej bramki miał ponad czterdziestoletni grający trener gości, który bardzo dobrym podaniem obsłużył strzelca gola.

W 80. minucie team Krzyżanowic wypracował dogodną sytuację do wyrównania, lecz strzał ich zawodnika minimalnie minął słupek bramki Łukasza Janety. Mimo usilnych starań obu zespołów wynik spotkania nie uległ zmianie, co przy remisie Radlina (2:2) pozwoliło utrzymać się drużynie Czyżowic. Kibice opuszczający boisko w Krzyżanowicach kręcili głowami z niedowierzaniem.

Po meczu jeden z zawodników gospodarzy skomentował spotkanie słowami: - Możemy mieć pretensje jedynie do siebie. Zagraliśmy jak frajerzy, to mamy za swoje.

LKS Krzyżanowice – LKS „Naprzód” Czyżowice 1:2 (1:1)

Bramki:
2’ – Klima Dawid 1:0
38’ – Tannenberg Paweł 1:1
69’ – Mandera Rafał 1:2