Kącik statystyka futbolu cz. XI

Kolejny weekend i kolejna część Kącika statystyka futbolu. Tym razem dotyczy ona zespołów z ostatnich miejsc B klasy Podokręgu Racibórz. Będą to ekipy Lysek, rezerw Gaszowic, Zabełkowa, a także Siedlisk. Zapraszamy do lektury.
LKS Lyski
Zespół Lysek większość swych meczów w rundzie jesiennej przegrał. Dokładnie dziewięć. Punktował natomiast w siedmiu meczach, z czego cztery wygrał, a trzy zremisował. Tak więc, jak łatwo policzyć, na swym koncie zapisał piętnaście punktów. Bilans bramkowy lyseckiej jedenastki także nie powala na kolana. Podopieczni Adriana Buchty, który został nowym trenerem Lysek, będą musieli dwoić się i troić, by poprawić obecny bilans, który przemawia na ich niekorzyść. W czasie trwania rundy ekipa ta strzeliła swym oponentom trzydzieści trzy bramki, podczas gdy sama straciła czterdzieści dziewięć. Przewaga nad zajmującym piętnaste miejsce Zabełkowem to tylko dwa punkty. To z kolei oznacza, że wiosną ekipa Lysek musi w każdym meczu dawać z siebie wszystko. Czy będzie do tgo zdolna? Przekonamy się o tym już wkrótce.
Bilans bramkowy: 33:49
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,06 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 3,06 bramki
Wygrane: 4. spotkania
Remisy: 3. spotkania
Porażki: 9. spotkań
Procent zwycięstw: 25,00%
Procent remisów: 18,75%
Procent porażek: 56,25%
Strzelcy bramek dla LKS Lyski: Grzegorz Dziamałek – 11. bramek; Czesław Wojciechowski – 7. bramek; Tomasz Langer – 4. bramki; Daniel Mrozek, Dawid Machoczek – 3. bramki; Daniel Żymełka, Paweł Papierok, Dawid Nieszporek, Grzegorz Pytlik – wszyscy po 1. bramce
GKS Dąb Gaszowice II
Drużyna rezerw Gaszowic nie może zaliczyć rundy jesiennej sezonu 2013/2014 do udanych. W ciągu szesnastu kolejek punktowała w zaledwie pięciu spotkaniach. Cztery z nich wygrała, jeden mecz zakończył się remisem. Tak więc, jedenaście meczów padło łupem przeciwników. Z kolei jeśli mowa o bilansie bramkowym drugiego teamu Gaszowic, to prezentuje się on nieco lepiej od tego, który udało się uzyskać Lyskom. Gracze Dębu zdobyli tyle samo bramek co Lyski, lecz stracili nieco mniej. Dokładnie o sześć bramek. Kibice z całą pewnością liczą, że drugi garnitur gaszowickiego Dębu zacznie spisywać się zdecydowanie lepiej w drugiej części sezonu, lecz wszystko leży w nogach i głowach graczy GKS-u.
Bilans bramkowy: 33:43
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,06 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 2,69 bramki
Wygrane: 4. spotkania
Remisy: 1. spotkanie
Porażki: 11. spotkań
Procent zwycięstw: 25,00%
Procent remisów: 6,25%
Procent porażek: 68,75%
LKS Zabełków
Podobnie jak zespół Gaszowic spisała się w rundzie jesiennej ekipa Zabełkowa. Podopieczni Wiesława Deresza zgromadzili na swym koncie zaledwie trzynaście punktów, co dało im dopiero piętnaste – przedostatnie miejsce w tabeli B klasy. Niektórzy, patrząc na początek rundy w wykonaniu Zabełkowa, powiedzą, że to cud, iż ekipa ta w ogóle zdobyła tyle oczek. Mimo złego początku, zabełkowianie pokazali jednak charakter i po ośmiu meczach z rzędu, w czasie których zdobyli tylko jeden punkt, odniósł pierwsze zwycięstwo. Było to w dziewiątej kolejce. Później jednak ponownie nie udawało się zdobywać punktów. Dopiero w trzech ostatnich meczach ekipa ta zdobyła komplet punktów możliwych do zdobycia, czyli dziewięć. Kibice Zabełkowa liczą, że ich zespół zacznie rundę wiosenną tak, jak zakończył jesień, czyli od wygranych. Trzymajmy kciuki za powodzenie tego planu.
Bilans bramkowy: 44:69
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,75 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 4,31 (!) bramki
Wygrane: 4. spotkania
Remisy: 1. spotkanie
Porażki: 11. spotkań
Procent zwycięstw: 25,00%
Procent remisów: 6,25%
Procent porażek: 68,75%
Strzelcy bramek dla LKS Zabełków: Krzysztof Mazur – 16. bramek; Szymon Kędzia – 9. bramek; Kamil Piprek, Mateusz Warzeszka, Piotr Rybarz – wszyscy po 3. bramki; Tomasz Hiltawski, Piotr Jeziorski, Daniel Wicha, Łukasz Sedlaczek – wszyscy po 2. bramki; Maciej Kozłowski, Marian Warzeszka – obaj po 1. bramce
LKS Płomień Siedliska
Płomień okazał się niestety najgorszą drużyną rundy jesiennej sezonu 2013/2014. W ciągu szesnastu tygodni zdołał zdobyć zaledwie dziewięć punktów. Dwa spotkania wygrał, w trzech zremisował, w jedenastu natomiast poległ. Mimo to, w kilku meczach postawił przeciwnikom trudne warunki (Tutaj warto przypomnieć choćby mecz Siedliska – Brzezie – przyp. Red.) Nie wystarczyło to jednak na zbyt wiele i Płomień zamyka tabele B klasy. Jego kibice mają jednak nadzieję, że w rundzie wiosennej sytuacja ich zespołu ulegnie poprawie. Nadzieja jak wiadomo umiera ostatnia. Czy tak będzie i w tym przypadku?
Bilans bramkowy: 30:65
Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 1,87 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 4,06 (!) bramki
Wygrane: 2. spotkania
Remisy: 3. spotkania
Porażki: 11. spotkań
Procent zwycięstw: 12,50%
Procent remisów: 18,75%
Procent porażek: 68,75%
Strzelcy bramek dla LKS Płomień Siedliska: Piotr Konieczny - 15. bramek; Mariusz Bieniewski, Artur Chroboczek, Łukasz Kudla - wszyscy po 3. bramki; Łukasz Złotoś - 2. bramki; Kamil Krawiec, Grzegorz Benauer - obaj po 1. bramce
źródło strzelców LKS Lyski: lkslyski.futbolowo.pl
źródło strzelców LKS Zabełków: lkszabelkow.futbolowo.pl
źródło strzelców LKS Płomień Siedliska: plomiensiedliska.futbolowo.pl
W kolejnej części przedstawimy osiągnięcia zespołów z miejsc od 1 do 3 I grupy C klasy Podokręgu Racibórz.
Grzegorz Piszczan
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany