Lekka atletyka Smoleń w finale

W Rieti trwają (18-21 lipca) Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkiej Atletyce. W tym włoskim mieście swój start ma sobą Rafał Smoleń z MKS-SMS Victoria Racibórz. W swojej koronnej konkurencji 400 m uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i podopieczny trenera Kazimierza Stępnia zakwalifikował się do finału, gdzie ostatecznie zajął siódme miejsce wynikiem 47,02 s.
Przed tymi zawodami Smoleń sklasyfikowany był na 10. miejscu w rankingu europejskich juniorów na 400 m. Drugi Polak występujący w finale tego biegu Patryk Dobek walczył znakomicie i zdobył srebrny medal (46,15). Doskonała dyspozycja Patryka i Rafała daje nam dużą nadzieję na dobry występ sztafety 4x400 m, którzy są aktualnymi wicemistrzami świata. W mistrzostwach występuje rekordowa liczba 1010 zawodników z 46 krajów.
(asr)




![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)


![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)








![SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778499684gre06357-.jpg)
![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)
![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)




![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)





![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)














![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany