Olimpijczycy ziemi raciborskiej w RCI

Dziś w Raciborskim Centrum Informacji odbył się wernisaż wystawy "Olimpijczycy ziemi raciborskiej". Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło czterech uczestników igrzysk: Hubert Kostka, Aleksander Zajączkowski, Leszek Olszewski i Ryszard Wolny.
Wystawa jest jednym z elementów obchodów 25-lecia Klubu Olimpijczyka i Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Raciborzu. Znajduje się na niej ponad 20 fotografii przedstawiających sportowców wywodzących się z ziemi raciborskiej - uczestników Igrzysk Olimpijskich od Amsterdamu 1928 po ostatnie, które odbyły się w tym roku w Londynie. Do RCI oprócz przedstawicieli Sokoła i prezesa Wojciecha Nazarko przybyli m.in. Hubert Kostka, legendarny bramkarz reprezentacji Polski, Unii Racibórz i Górnika Zabrze, złoty medalista z Monachium '72, Aleksander Zajączkowski, zapaśnik, uczestnik igrzysk w 1976r. w Montrealu, pierwszy trener Ryszarda Wolnego, Leszek Olszewski, który reprezentował Polskę w boksie na IO w 1992r. w Barcelonie oraz Ryszard Wolny, złoty medalista z Atlanty oraz trener kadry, w tym brązowego medalisty z Londynu Damiana Janikowskiego.
Wystawę można oglądać do 20 listopada.
Katarzyna Przypadło






































![Zamek Piastowski gościł XXVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu [FOTO i WIDEO] Zamek Piastowski gościł XXVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775033214dsc-6165-duz-y-.jpeg)









![Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775160715dsc-6260-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany