Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport18 lipca 201222:57

10:0 na stadionie przy Zamkowej

10:0 na stadionie przy Zamkowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Mistrzynie Polski, które przygotowują się do startu w eliminacjach Ligi Mistrzyń w piłce nożnej kobiet, rozegrały kolejny mecz kontrolny. Naszym przeciwnikiem w środowe popołudnie na stadionie raciborskiego OSiR-u był tegoroczny beniaminek Ekstraligi, AZS UJ Kraków. Wynik 10:0.

Mimo, że unitki zagrały prosto z marszu po przyjeździe z obozu przygotowawczego w Szymocicach nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. RTP Unia pokonała ostatecznie akademiczki z Krakowa aż 10:0. W pierwszej połowie nasz zespół stworzył mnóstwo bardzo ciekawych sytuacji z których padło gro bramek. Przy nieco lepszej skuteczności już do przerwy wynik mógł być dwucyfrowy. Gra toczyła się praktycznie cały czas na połowie krakowianek, które nie potrafiły znaleźć antidotum na szybką i kombinacyjną grę raciborskiej Unii. W drugiej połowie nasza drużyna  rozluźniona wysokim prowadzeniem nieco spuściła z tonu. Kolejne bramki padły dopiero w samej końcówce, choć trzeba przyznać, że również w drugiej odsłonie Unia stworzyła multum dogodnych sytuacji, ale niestety szwankowała skuteczność. Z powodu drobnych dolegliwości nie zagrały Daria Antończyk, Ivana Bojdova i Natasza Górnicka. Dużo gorzej wygląda sytuacja Anny Żelazko, która na jednym z ostatnich treningów w Szymocicach nabawiła się urazu stawu kolanowego. Jej przerwa w grze może potrwać nawet kilka tygodni.  Z kolei Dorota Wilk wystąpiła gościnnie w drużynie z Krakowa.

RTP Unia Racibórz - AZS UJ Kraków 10:0( 8;0), bramki dla Unii: Chinasa - 3 ( 5, 11 i 42 min.), Agata Tarczyńska - 2 ( 20 i 37 min.), Patrycja Pożerska ( 27 min.), Marta Mika ( 35 min.), Natalia Chudzik - 2 ( 75 i 81 min.), samobójcza ( 30 min.)

RTP Unia: Marlena Janeczek - Hanna Konsek( od 46 min. Aleksandra Sosnowska), Alicja Pawlak, Donata Leśnik - Patrycja Pożerska, Marta Mika, Natalia Chudzik, Katarina Istokova( od 36 min. Karolina Wieczorek), Katarzyna Krupa( od 46 min. Dominika Syrokova) - Agata Tarczyńska( od 46 min. Dżesika Jaszek), Chinasa( od 46 min. Patrycja Wiśniewska).

gf

fot. Magda Kajzar

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202600:49

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO]

Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Po szalonym i momentami bardzo chaotycznym meczu Unia Racibórz zremisowała z LKS Gamów. Spotkanie miało dwa zupełnie różne oblicza - od ofensywnych akcji i zwrotów sytuacji po fragmenty bardzo mętnej, rwanej gry. Ostatecznie kibice zobaczyli aż sześć goli i emocje do samego końca.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202621:10

Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO]

Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie LKS 07 Markowice z Bukiem Rudy miało wszystko, czego można spodziewać się po meczu o ogromną stawkę. Były nerwy, walka o każdy metr boiska, groźne sytuacje pod obiema bramkami, kontuzja wymagająca interwencji pogotowia oraz emocje, które udzieliły się także kibicom.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.