Oświadczenie zarządu w sprawie Kawki

Zarząd KS AZS RAFAKO Racibórz wystosował oświadczenie w sprawie Bartosza Kawki. Jest to odpowiedź na artykuł - AZS bez Bartosza Kawki, który opublikowaliśmy TUTAJ na naszym portalu. Nowy klub środkowego z Grudziądza zajmuje obecnie ósme miejsce w grupie trzeciej II ligi.
Zarząd Klubu Siatkarskiego AZS-Rafako informuje, że z dniem 29.12.2011 Bartosz Kawka został wypożyczony do Klubu Sportowego Zawkrze Mława. Jednocześnie Zarząd chce wyjaśnić kwestie nie przedłużania Umowy z w/w zawodnikiem. Po zakończeniu sezonu 2010/2011 oraz zakończeniu nauki w PWSZ Bartek Kawka zakomunikował, że nie będzie chciał grać w naszym klubie, bo ma aspiracje I-ligowe. Na własną rękę szukał zatrudnienia w kilku klubach pierwszoligowych. To mu się nie udało. W połowie września, gdy nasi zawodnicy byli po okresie przygotowawczym, zgłosił się do trenera W. Galińskiego, czy nie mógłby wrócić. Trener widząc, że ma tylko 2-ch środkowych (Rafał Stanienda z różnych przyczyn nie był zdolny do rywalizacji meczowej) zdecydował aby go zatrudnić. Umowę stypendialną podpisaliśmy do końca grudnia 2011 roku. Bartek w tym okresie był podporą naszej drużyny, ale nie przypominał tej formy z ubiegłego sezonu. W tym czasie Rafał Stanienda wznowił treningi i wykazał zwyżkę formy, ale nie grał. Ostatnio stwierdził, że jak nie gra, to chciały by być wypożyczony do klubu trzecioligowego. Dlatego Zarząd wybrał Rafała (naszego wychowanka), a nie Bartka, wiedząc, że od kwietnia 2012 roku miał podjąć pracę w Grudziądzu i nie będzie wiązał przyszłości z Raciborzem. Chcielibyśmy zaznaczyć, że w założonych celach dla drużyny drugoligowej było wejście do czwórki i walkę o I miejsce w grupie. Wypowiedzi o aspiracjach naszego Klubu do wejścia do pierwszej ligi są bardzo przesadzone i wymyślone przez media. Chociaż cała społeczność siatkarska Raciborza od kilkudziesięciu lat czeka na ten awans. Zarząd od 9 lat pracując społecznie ma takie aspiracje, ale sytuacja finansowa na to nigdy nie pozwalała. W tym sezonie, po drugim miejscu w tabeli można pokusić się, że jest to możliwe, ale daleka droga przed nami. Jeszcze 6 trudnych meczy a potem maraton play-off. Na koniec życzę Bartkowi sukcesów sportowych w nowym Klubie
Za Zarząd
Andrzej Szafirski
![Próba porwania dziecka w Brzeziu? Wśród rodziców krąży alarmujący komunikat, sprawę bada policja [AKTUALIZACJA] Próba porwania dziecka w Brzeziu? Wśród rodziców krąży alarmujący komunikat, sprawę bada policja [AKTUALIZACJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1727713802137589-.jpeg)









![Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu na drogach powiatowych w rejonie Eko-Okien [KOMUNIKAT] Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu na drogach powiatowych w rejonie Eko-Okien [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752138056zdjecie-eko-okna-4-.jpg)

![Procesja na św. Urbana w Brzeziu – tradycja i duchowa wartość [FOTO i WIDEO] Procesja na św. Urbana w Brzeziu – tradycja i duchowa wartość [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779547823dsc-3054-.jpg)

![Utrudnienia w ruchu w Raciborzu w związku ze ślubowaniem klas mundurowych [KOMUNIKAT] Utrudnienia w ruchu w Raciborzu w związku ze ślubowaniem klas mundurowych [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779519446do-medio-w-1-.jpg)



![Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779490430photo-45-z-49-.jpg)




![Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779563110gre06571-.jpg)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany