Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport11 listopada 201120:22

Unitki mistrzyniami jesieni

Unitki mistrzyniami jesieni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

RTP Unia Racibórz pod wodzą Remigiusza Trawińskiego zakończyła na 1. miejscu w tabeli jesienne rozgrywki Ekstraligi kobiet. Dziś na stadionie przy Zamkowej pokonały w zaległym meczu AZS Wrocław 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzeliła w rzucie karnym Chorwatka Landeka.

Zwycięstwo rodziło się jednak w niemałych bólach. Nasze piłkarki zagrały słabiej. Po zawodniczkach widać było zmęczenie długa i wyczerpującą rundą (mecze kadry i eliminacje LM). Bardzo dobrze taktycznie zagrały wrocławianki. Grały cofnięte ale w momencie przejęcia piłki umiejętnie ją rozgrywały i starały się w miarę szybko przejść do ataku. Taki sposób gry okazał się skuteczny bowiem pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie unitki zaatakowały śmielej i zdecydowanie szybciej rozgrywały piłkę. W efekcie w 54 minucie wychodzącą sam na sam Anię Żelazko sfaulowała piłkarka AZSu a, że było to w polu karnym werdykt mógł być tylko jeden. Z wapna mocnym strzałem w sam środek bramki popisała się Iva landeka. Jak się później okazało była to bramka na wagę trzech punktów i przewodnictwa w tabeli Ekstraligi. Od momentu utraty bramki na boisku zrobiło się ciekawiej. Niekorzystny wynik chciały skorygować przyjezdne ale automatycznie nastąpiło rozluźnienie szyków obronnych. W końcówce meczu dużo wniosła Chinasa, która mocno ożywiła nasze poczynania ofensywne. Unitki miały swoje szanse jednak dobrze broniła bramkarka AZSu. Mogło się natomiast powieść Bezdzieckiej, która po błędzie Hanny Konsek miała szansę, by strzelić wyrównującą bramkę jednak Dorota Wilk była na posterunku. Ostatecznie korzystny wynik udało się dowieść do końca i mimo słabszej gry cieszyć się należy z trzech punktów. Bo klasowa drużyna zdobywa punkty nawet wtedy gdy zagra czasem słabiej.

 
Ekstraliga Kobiet

11 listopada 2011 (piątek) godz. 12.00 Racibórz stadion OSiR ul. Zamkowa 4

RTP Unia Racibórz - AZS Wrocław 1 - 0 (0 - 0)

1 - 0 Iva Landeka 54' (rzut karny)

RTP Unia: Wilk - Pawlak, Mika, Konsek - Chudzik, Pożerska, Landeka, Leśnik (Bojdova 73') - Żelazko - Wiśniewska (Chinasa 46'), Tarczyńska (Sosnowska 84')

rtp unia racibórz

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.