Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport17 maja 201108:03

Wanke akademickim mistrzem Polski

Wanke akademickim mistrzem Polski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

14-15 maja w stolicy naszego kraju zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach  stylu klasycznym. Po raz kolejny utalentowany zawodnik Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz startujący w kategorii do 74 kg.  pokazał klasę. Startowali też wolniacy z Dębu Brzeźnica.

Mateusz pokonując w walce finałowej Damiana Przepiórkę (Olimpijczyk Radom) obronił tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku. Należy tu podkreślić, że Mateusz startował w zeszłym roku na Akademickich Mistrzostwach Świata w Turynie gdzie zdobył brązowy medal. Kolejny zawodnik Unii, Wacław Siorak, walczący w kategorii do 96 kg. również udowodnił, że plasuje się na wysokim poziomie w Polsce. Wacek uległ na zawodach tylko jednemu zawodnikowi, Pawłowi Jałtoszukowi (Cement Gryf Chełm), po czym skończył turniej na II pozycji.

W zapaśniczej rywalizacji w Warszawie mogli startować tylko studenci szkół wyższych. Mateusz Wanke i Wacław Siorak reprezentowali Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Raciborza. Swoimi medalami wywalczyli wiele ważnych punktów zaliczających się do klasyfikacji drużynowej, dzięki którym PWSZ z Raciborza osiągnęła znaczący sukces dzięki zajęciu najniższego stopnia podium.

Spośród zawodników Dębu Brzeźnica brązowe medale wywalczyli Justyna Ratyńska w kat. 63kg. oraz Michał Grzeszczuk w kat. 96 kg.

(Bis)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202617:07

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.