Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport7 stycznia 202415:59

Dziesięć najczarniejszych minut w historii. Koszykarki RKK AZS Racibórz walczą o zdrowie

Dziesięć najczarniejszych minut w historii. Koszykarki RKK AZS Racibórz walczą o zdrowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zuzanna Stęc i Weronika Sobczyk - te dwie koszykarki raciborskiego klubu doznały ciężkiej kontuzji podczas meczu, 19.11., z MKS Polkowice. Trwa zbiórka środków na ich leczenie.

- To miała być zwykła sobota. Mecz. Walka o kolejne ligowe zwycięstwo. Świętowanie urodzin koleżanki z drużyny. I tak było... Do 12 minuty meczu II Ligi Koszykówki Kobiet. Wtedy zdarzyła się rzecz, która na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach. Wtedy miało miejsce dziesięć najczarniejszych minut w historii naszego klubu. Wtedy to, podczas jednej ze zbiórek, jakich wiele w meczu, na boisko upada Zuzia. Wydaje z siebie przeraźliwy krzyk i już wiemy, że stało się coś bardzo złego. 10 minut później podczas rzutu, na boisko upada Wera. Tym razem w ciszy, która była jeszcze bardziej przeraźliwa. Mina ratownika medycznego mówiła wszystko. Jest bardzo źle. Wiedzieliśmy, że najważniejsza jest szybka diagnostyka. Prywatny rezonans i wizyty u specjalistów potwierdziły najgorsze obawy. U obu dziewczyn diagnoza była jednoznaczna - zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i uszkodzone łękotki. Kontuzja, która nie pozwala dziewczynom na normalne funkcjonowanie, która może przekreślić ich dalszą karierę i rozwój zarówno sportowy, jak i życiowy. Kontuzja, której rozwiązaniem jest bardzo drogi zabieg rekonstrukcji więzadła i droga, długotrwała rehabilitacja. W swojej karierze nasze zawodniczki wielokrotnie angażowały się w akcje charytatywne i działalność społeczną. Wierzymy, że dobro wraca i teraz kiedy one same potrzebują wsparcia, z Twoją pomocą zbierzemy potrzebne środki, aby dziewczyny odzyskały zdrowie i znowu cieszyły nas wszystkich swoją grą oraz mogły realizować swoje pasje - czytamy w opisie zbiórki na zrzutka.pl

Autor: red., fot. greh, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 lutego 202410:30

Apel do dwóch mieszkańców Brzezia

Apel do dwóch mieszkańców Brzezia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202411:15

Farma wiatrowa Racibórz. Pierwsze wiatraki już stoją [FOTO]

Farma wiatrowa Racibórz. Pierwsze wiatraki już stoją [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
12
Pietrowice Wielkie:

- Dwa pierwsze wiatraki stanęły właśnie na terenie farmy wiatrowej w Pietrowicach Wielkich, budowanej przez VSB Energie Odnawialne Polska. Kolejnych sześć jest po etapie preinstalacji. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie roku i zapewniać zielony prąd dla ok. 36 tysięcy gospodarstw domowych - czytamy w przesłanej informacji prasowej.

Materiał prasowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 lutego 202416:16

Raciborski XII Bieg Twardziela na bis!

Raciborski XII Bieg Twardziela na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Impreza zgromadziła dziś, 25.02., na starcie w Arboretum Bramy Morawskiej ponad sto biegaczek i biegaczy z całej Polski, a nawet Czech. W galerii zdjęcia Jana Ptaka. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 lutego 202409:26

Płonące śmietniki na terenie Raciborza

Płonące śmietniki na terenie Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności26 lutego 202410:25

Ogień z instalacji elektrycznej w Rudach

Ogień z instalacji elektrycznej w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Rudy
Reklama
Aktualności27 lutego 202410:54

W Krzanowicach przy oczyszczalni znaleziono niewybuch

W Krzanowicach przy oczyszczalni znaleziono niewybuch - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice
Aktualności27 lutego 202412:15

Do pracy na Śląsk przyjeżdżają z całego świata, pracuje blisko 100 tys. cudzoziemców

Do pracy na Śląsk przyjeżdżają z całego świata, pracuje blisko 100 tys. cudzoziemców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.