Koszykarki RKK Politechnikę pokonały i w tabeli awansowały [FOTO i WIDEO]

Koszykarki RKK Politechnikę pokonały i w tabeli awansowały [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Sobotnie popołudnie w hali OSIR było pełne emocji. Wpierw na parkiet areny przy Łąkowej wybiegły ekipy koszykarek RKK AZS Racibórz i AZS Politechniki Śląskiej.

Już w pierwszej kwarcie zespół RKK pokazał, że gliwiczanki nie będą miały łatwo. Raciborzanki przeważały, czego dowodem może być wynik pierwszej partii, który brzmiał 26:12 na korzyść gospodyń. Rezultat taki po pierwszych dziesięciu minutach dawał swego rodzaju komfort dla miejscowych przed kolejnymi kwartami. Spory wpływ na taki obrót spraw miały wydarzenia z ubiegłego tygodnia, kiedy to w meczu z Polkowicami dwie zawodniczki RKK, Zuzanna Stęc i Weronika Sobczyk, doznały poważnych kontuzji – zerwania więzadeł krzyżowych kolana. W pierwszej kwarcie zaangażowanie i zapał koszykarek RKK dobitnie pokazały, że zespół ten stanowi monolit, przysłowiową rodzinę.

Niestety, pewne prowadzenie w pierwszej odsłonie sobotniego pojedynku spowodowało, że w drugiej kwarcie zespół RKK ustąpił nieco pola przyjezdnym. Partia ta zakończyła się nie po myśli szkoleniowca raciborzanek, które uległy 15:21. W całym meczu wciąż jednak prowadziły, dzięki czemu na przerwę mogły schodzić w miarę pozytywnych nastrojach.

Trzecia kwarta to po raz kolejny przewaga zespołu RKK. Może nie na tyle wyraźna, jak w kwarcie pierwszej, ale wciąż to raciborzanki rozdawały karty. Gliwiczanki, choć robiły co w ich mocy, nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swą stronę. Ta część spotkania zakończyła się wygraną zespołu z Raciborza 18:13.

W ostatniej partii zespół RKK uległ co prawda rywalkom 8:11, lecz wcześniej wypracowana przewaga pozwoliła na odniesienie zwycięstwa w całym meczu w stosunku 67:57. Dzięki temu drużyna Marcina Parzonki awansowała na drugie miejsce w tabeli, przez co RKK AZS Racibórz wciąż liczy się w walce o jak najwyższą pozycję w ligowej tabeli.

Warto zaznaczyć, że zespół z Raciborza zasiliła znana koszykarskim kibicom Monika Opiatowska. Już w sobotnim meczu wydatnie wspomogła formację defensywną, dołożyła także osiem punktów w ataku. Sobotnie spotkanie miało również charakter charytatywny. W trakcie przerwy w meczu przeprowadzono zbiórkę w ramach akcji „Lubimy pomagać” organizowanej przez Powiatowe Centrum Sportu. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej z powiatu raciborskiego.

RKK AZS Racibórz – AZS Politechnika Śląska 67:57 (26:12; 15:21; 18:13; 8:11)

Punkty dla RKK AZS Racibórz: J.Sobota 21, A.Botorek 16, J.Karwot 12, M.Opiatowska 8, A.Bogusz 4, E.Mikołajczyk 4, K.Chuda 2.