Przywiózł medale ze Szwecji

W Växjö w Szwecji odbyły się XIII Mistrzostwa Europy Osób po Przeszczepie Serca i Płuc w Lekkoatletyce Pływaniu i Kolarstwie (EHLT Games - European Heart and Lung Transplantant GAMES), w których udział wziąło 430 osób z 22 krajów. Wsród reprezentantów Polski był Krystian Pilszak z Raciborza, który pięć lat temu przeszedł przeszczep serca.
Krystian Pilszak zdobył w Växjö 3 medale w następujących konkurencjach:
- wyścig kolarski na dystansie 20km - brąz
- duathlon (bieg na 1600m + czas wyścigu) - brąz
- siatkówka - srebro
Pan Krystian jest mieszkańcem Raciborza od 5 lat żyje z przeszczepionym sercem. Pomimo poważnej operacji wrócił do czynnego życia zawodowego i społecznego, jest jednym czynnie działających członków Stowarzyszenia Osób po Przeszczepie Serca. Bierze aktywny udział w akcjach propagujących transplantację narządów, szczególnie serca. Organizuje i uczestniczy w konferencjach, kampaniach, edukacyjnych spotkaniach z młodzieżą i dorosłymi w całej Polsce. Jest członkiem Zarządu, twórcą i dyrektorem komórki sportowej pod nazwą HLTX-SPORT TEAM. Jest teżpierwszym w Polsce pacjentem po przeszczepie serca, który ukończył Bieg Piastów. Uprawia wiele dyscyplin sportowych. Bierze udział w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym dla Niepełnosprawnych. Od czterech lat organizuje obozy sportowe i rehabilitacyjne, rajdy rowerowe i liczne imprezy sportowe dla osób Stowarzyszenia.
Jego start w Szwecji kwotą tysiąca złotych wsparło Miasto Racibórz.
Sponsorami reprezentacji Polski Osób po Przeszczepie Serca i Płuc są:
Powiat Raciborski
Miasto Racibórz
Jacek Węglarz - Tele-Mar Sp. z o.o.
Klaudia Paskuda z mężem - AUTO OK





![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)
![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)


![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)

![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)


![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)


![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)
















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany