Miasto sponsorem sportu kwalifikowanego

Piłkarze IV-ligowi z Unii Racibórz i Sylwia Bileńska, zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego Unia Racibórz, jako pierwsi skorzystają z dotacji od miasta. Dzięki nowelizacji ustawy ratusz będzie mógł wspierać finansowo sport kwalifikowany. W budżecie na ten cel przewidziano 50 tys. zł.
W sierpniu ubiegłego roku nowelizacji uległy przepisy dotyczące finansowania przez gminę sportu kwalifikowanego. – Dotąd nie mogliśmy wspierać finansowo piłkarzy IV-ligowych z Unii Racibórz czy naszych piłkarek nożnych. Dzięki zmianie przepisów, mamy taką możliwość – zaznaczył na wczorajszej komisji oświaty prezydent Mirosław Lenk. – W budżecie nie mamy za wiele środków na ten cel, bo zaledwie 50 tys. zł, ale zawsze to jakiś grosz – przyznał prezydent.
– Jakie kluby będą mogły starać się o taką dotację? – dopytywała radna Elżbieta Biskup. – Przepis ten dotyczy wszystkich klubów, które nie mogą uzyskać dotacji w drodze przetargowej. Tak więc mogą to być zapaśnicy-seniorzy i nasze piłkarki – wyliczał Lenk. Jako pierwsi dotację po nowelizacji przepisów otrzymają Piłkarze IV-ligowi z Unii Racibórz i Sylwia Bileńska zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego Unia Racibórz.
Na, co przeznacza się takową dotację? Na organizację i udział we współzawodnictwie, zakup sprzętu sportowego, najem i utrzymanie bazy sportowej, obsługę medyczną oraz wynagrodzenie trenerów wraz z pochodnymi.
(k)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany