Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 lipca 202211:02

Najlepsze i najgorsze europejskie lotniska, na których można utknąć

Najlepsze i najgorsze europejskie lotniska, na których można utknąć - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Zagranica:

Odwołane loty, kolejki, chaos. Czy Twoje długo wyczekiwane wakacje również stoją pod znakiem zapytania? Oto najlepiej i najgorzej oceniane europejskie lotniska, na których można utknąć oraz alternatywne lotniska na podstawie doświadczeń recenzentów.

Holidu, portal rezerwacyjny specjalizujący się w wynajmie wakacyjnego zakwaterowania, postanowił stworzyć ranking lotnisk z najlepszymi opiniami. Wykorzystując dane z Google Maps, do badania wzięto pod uwagę całkowitą liczbę recenzji oraz średnią ocenę danego lotniska w wyszukiwarce Google. Na tej podstawie stworzono ostateczny ranking europejskich lotnisk. Przeczytaj, aby odkryć najlepsze lotniska, które pozytywnie Cię zaskoczą, a także dowiedzieć się kilku wskazówek o udogodnieniach danych lotnisk oraz informacji o opóźnieniach.

Top 5 najlepiej ocenianych lotnisk w Europie według Google

1.Międzynarodowy port lotniczy w Atenach, Grecja – śr. ocena 4.4 + 24 467 opinii

Oficjalnie, lotnisko w Atenach to najlepsze lotnisko w Europie! To największe i najbardziej znane lotnisko w Grecji, znajduje się 33 kilometry od centrum miasta. Grecja na szczęście nie jest aż tak dotknięta kryzysem lotniczym, a opóźnione loty to w większości loty docelowe do Grecji z różnych miejsc świata. Masz dłuższy layover na tym lotnisku? Nic straconego! Tutaj możesz skorzystać z przechowalni bagażu, poczekalni lotniskowych, zobaczyć wystawy artefaktów archeologicznych oraz wybrać się do jednej z licznych restauracji lub kawiarni. Lotnisko w Atenach ma wiele do zaoferowania!

2.Lotnisko w Zurychu, Szwajcaria – śr. ocena 4.4 + 14 267 opinii

Nawet w obliczu niedawnej usterki w kontroli ruchu lotniczego, lotnisko w Zurychu jest tym, na którym utknięcie zdecydowanie nie jest końcem świata. Wydaje się, że niefortunne zdarzenie nie wpłynęło na jego reputację. Lotnisko w Zurychu ma wszystko, czego możesz potrzebować, aby miło spędzić czas w oczekiwaniu na dalszą podróż. Od 1 sierpnia, w weekendy będzie można tu posłuchać muzyki na żywo oraz skorzystać z salonu gier z tenisem stołowym, rzutkami, a nawet polem do minigolfa! O innych atrakcjach, takich jak brunch na tarasie widokowym czy grillu możesz dowiedzieć się na oficjalnej stronie lotniska.

3.Port lotniczy Francisco de Sá Carneiro, Portugalia – śr. ocena 4.4 + 11 904 opinii

Na trzecim miejscu znalazło się lotnisko Francisco de Sá Carneiro, znane również jako lotnisko w Porto. Porto może być dobrym rozwiązaniem, aby uniknąć opóźnień, które od połowy czerwca nękają największe portugalskie lotnisko w Lizbonie. Tutaj, Bloomberg ogłosił 65% opóźnionych oraz 4,8% odwołanych lotów od początku lipca. Port lotniczy w Porto posiada aplikację lotniskową do śledzenia w czasie rzeczywistym godzin przylotów i odlotów, a także statusu danego lotu, dzięki czemu możesz być a bieżąco, jeśli chodzi o informacje z ostatniej chwili. Nie chcesz tracić czasu w kolejkach do odprawy? Tutaj podróżni mają opcję Fast Track, czyli kolejkę priorytetową, który pozwala szybciej przejść przez kontrolę. To również idealne lotnisko dla rodzin z dziećmi, dzięki opcji rodzinnego podróżowania i takich udogodnień jak biblioteka dla dzieci, z filmami i innymi zajęciami, które zapewnią im rozrywkę.

4.Międzynarodowy port lotniczy Alicante, Hiszpania – śr. ocena 4.3 + 10 547 opinii

Następne na naszej liście jest międzynarodowe lotnisko Alicante w Hiszpanii, główne lotnisko obsługujące Walencję i obszar Murcji. Podróżni chwalą jego zorganizowany układ i jasny, przestronny wystrój. Dzięki temu, to właśnie to lotnisko znalazło się na naszej liście top 5.

5.Międzynarodowy port lotniczy na Malcie – śr. ocena 4.3 + 6279 opinii

Na piątym miejscu znajduje się urocze, dobrze utrzymane lotnisko na Malcie, ze średnią oceną 4.3. Mimo, że to lotnisko i główna linia lotnicza Air Malta doświadczyła znacznych opóźnień lotów, głównie z londyńskiego Heathrow, jego udogodnienia wciąż dorównują tym z innych europejskich lotnisk. Na lotnisku na Malcie znajdują się nie tylko restauracje, sklepy duty-free i salony VIP, ale też fryzjer i klinika dentystyczna! Lotnisko może pochwalić się świeżo wyremontowaną strefą gastronomiczną, która oferuje szeroki wybór produktów spożywczych.

Top 5 najgorzej ocenianych lotnisk w Europie według Google

1.Port lotniczy Bordeaux-Mérignac, Francja – śr. ocena 2.7 + 5700 opinii

Lotnisko Bordeaux-Mérignac we Francji trafia na nasze miejsce numer jeden ze średnią oceną Google 2.7. Główne zastrzeżenia dotyczące tego lotniska to jego mały rozmiar i brak miejsc siedzących dla podróżnych. Ponadto, w związku z ostatnimi kłopotami związanymi ze strajkami personelu, odwołano wiele lotów, ale możesz rozważyć lotniska alternatywne. Na przykład, lotnisko Tuluza-Blagnac (śr. ocena 3.9 / 5,041 opinii).

2.Międzynarodowy port lotniczy Heraklion, Grecja – śr. ocena 2.8 + 10 791 opinii

Następny na naszej liście jest port lotniczy w Heraklionie ze średnią oceną 2.8 na Google Maps, gdzie większość uwag dotyczy tego, jak bardzo zatłoczone i słabo wyposażone jest to lotnisko w stosunku do natężenia ruchu. Alternatywnie, warto sprawdzić port lotniczy Chania (4.0 / 3,678*), który jest oceniany znacznie wyżej i znajduje się zaledwie 2 godziny jazdy od Heraklionu.

3.Lotnisko Luton, Wielka Brytania – śr. ocena 3.0 + 10 665 opinii

Jak donosi Bloomberg, lotnisko Luton to 66% opóźnionych i 2,7% odwołanych lotów od początku lipca w porównaniu do 51% na londyńskim Heathrow. To lotnisko posiada średnią ocenę 3 w wyszukiwarce Google, z czego większość uwag dotyczy braku połączeń transportu publicznego z miasta do lotniska oraz ogromne kolejki do odpraw na małej powierzchni terminalu lotniska. Jeśli lecisz do Londynu, może warto sprawdzić połączenia lotnicze na Heathrow (4.0 / 32,095 opinii) lub Gatwick (3.8 / 12,953 opinii), ponieważ są one większe i mają więcej udogodnień, jeśli twój lot się opóźni.

4.Port lotniczy Manchester, Wielka Brytania – śr. ocena 3.0 + 15 192 opinii

Lotnisko w Manchesterze w Wielkiej Brytanii jest następne na naszej liście, a większość uwag dotyczy nieuprzejmego personelu i braku organizacji, co skutkuje bardzo długimi kolejkami. Być może warto wybrać się na lotnisko Liverpool John Lennon Airport (3.9 / 3,087 opinii), oddalone o około 45 minut jazdy od lotniska w Manchesterze.

5.Międzynarodowy port lotniczy Berlin Willy-Brandt – śr. ocena 3.2 + 16 959 opinii

Nasz top 5 najgorszych lotnisk w Europie zamyka Międzynarodowy Port Lotniczy Berlin Willy-Brandt. Data jego otwarcia została opóźniona o prawie dekadę, a koszt tego obiektu przekroczył początkowy budżet o około 4 miliardy euro. Międzynarodowy Port Lotniczy Berlin Willy-Brandt jest chwalony za nowoczesne udogodnienia, ale większość uwag koncentruje się na braku organizacji, a także powolnym kontrolom bezpieczeństwa, co powoduje długie kolejki. Warto więc rozważyć alternatywne rozwiązania, takie jak lotnisko w Dreźnie (4.0 / 1,295 opinii), które znajduje się zaledwie półtorej godziny jazdy od Berlina.

Metodologia

Ten ranking powstał poprzez analizę średniej oceny danego lotniska w Google Maps oraz liczby opinii 100 najbardziej popularnych co do liczby pasażerów lotnisk w Europie na podstawie danych z 2019 roku. Mając dane z Google Maps, uszeregowaliśmy ranking lotnisk w kolejności od najlepszego do najgorszego, dając pierwszeństwo tym, które mają więcej recenzji. Wszystkie lotniska zarówno z Rosji, Ukrainy, jak i lotniska nieoperacyjne zostały usunięte z tego rankingu.

Autor: Materiał prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności7 sierpnia 202219:30

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO]

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
fot. FB 112 Racibórz
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:34

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Racibórz:

Takie jest zdanie naszego Czytelnika. - Według mnie, poza barierkami i oświetleniem, nic się nie zmieniło, aby poprawić bezpieczeństwo - pisze do redakcji p. Jan. Inwestycja na skrzyżowaniu Ogrodowa-Miarki-Słowackiego kosztowała ponad 642 tys. zł. Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Poniżej ankieta.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności6 sierpnia 202207:28

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
red., fot. archiwum redakcji/M. Dmowski
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202219:11

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Plenerowy koncert letni na pięknie odnowionym ryneczku w Krzanowicach zgromadził sporą publiczność.

(waw)
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności7 sierpnia 202219:41

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć!

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

- Mamy ogromną prośbę, abyście przyłączyli się do zabawy - konkursu, w którym możemy zdobyć 1 000 000 złotych na zabezpieczenie naszej perły architektury - apeluje fundacja Gniazdo, która opiekuje się zabytkiem.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:12

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO]

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Rezerwat zasługuje na najwyższą formę ochrony, czyli park narodowy – przekonuje dr Andrzej Grzegorz Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego zoo, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii. Wczoraj i dziś gościł na ziemi raciborskiej.

red.
Aktualności7 sierpnia 202208:49

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Muzeum w Raciborzu
Reklama
Kultura i edukacja7 sierpnia 202221:46

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Utalentowana raciborska wokalistka jazzowa, instruktor śpiewu i emisji głosu w Raciborskim Centrum Kultury, występująca ostatnio na raciborskich scenach z Silesian Jazz Daughters, tym razem solo podczas letniego koncertu RCK.

Jan Ptak
Biznes6 sierpnia 202222:57

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 6 sierpnia, raciborska Biblioteka zaprosiła na drugi w tym sezonie występ na scenie Letniego Teatru na Schodach. Tym razem znany raciborzanom Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpił ze spektaklem Łysa Śpiewaczka na podstawie sztuki Eugène Ionesco.

Jan Ptak
Styl życia7 sierpnia 202209:37

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Widok na dzisiejszą ulicę Kościuszki na wysokości skrzyżowania z ul. Wandy i Rostka był na przełomie XIX i XX wieku wykorzystywany przez wielu wydawców i to na różne, artystyczne sposoby. Pokazuje jednak niezbyt reprezentacyjny fragment miasta, wtedy i dziś. Dlaczego więc zrobił taką karierę?

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 sierpnia 202220:14

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W ramach akcji Wakacje w powiecie Powiatowe Centrum Sportu z Raciborza zaprosiło już trzeci raz miłośników wodnej rekreacji na spływ kajakowy na trasie Racibórz – Dziergowice.

materiał nadesłany - Powiatowe Centrum Sportu
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Kultura i edukacja7 sierpnia 202220:26

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/PCS
Sport7 sierpnia 202214:53

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. pexels.com/vedanti
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.