Ratusz przypomina o obowiązku deratyzacji

Prezydent Miasta Racibórz przypomina wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o obowiązkowej deratyzacji.
Prezydent Miasta Racibórz przypomina wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o obowiązkowej deratyzacji, której podlegają obszary:
- zabudowane budynkami wielorodzinnymi – co najmniej dwa razy w roku w miesiącach: marcu i październiku,
- zabudowane obiektami, w których prowadzona jest działalność oświatowa, kulturalna, społeczna, socjalna, z zakresu opieki zdrowotnej, handlu i przechowywania artykułów spożywczych, a także pozostałymi służącymi użyteczności publicznej – raz w roku w miesiącu październiku,
- wszystkie nieruchomości na terenie Gminy Racibórz – w każdym przypadku pojawienia się gryzoni w obrębie nieruchomości.
Realizacja obowiązku deratyzacji dotyczy w szczególności miejsc gromadzenia odpadów komunalnych, korytarzy piwnicznych, węzłów ciepłowniczych, studzienek, przyłączy kanalizacyjnych znajdujących się na obszarach, o których mowa w powyższych punktach.
Obowiązek wykonania deratyzacji wynika z postanowień Uchwały nr VIII/126/2019 Rady Miasta Racibórz z dnia 26 czerwca 2019r. (Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Racibórz - Rozdział 8, § 20.)



![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)



![Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785311736img-2203-.jpg)







![Aquapark H2Ostróg nieczynny. Trwa przerwa technologiczna [WIDEO] Aquapark H2Ostróg nieczynny. Trwa przerwa technologiczna [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_15000161651441885986h2ostrog_przeszedl_gruntowne_czyszczenie_i_konserwacje--.jpg)

























Komentarze (0)
Dodaj komentarz