Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 września 202209:00

Raport 998. Alarm pożarowy przy placu Jagiełły

Raport 998. Alarm pożarowy przy placu Jagiełły - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Poniedziałkowa służba strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP była w miarę spokojna. Odnotowano cztery interwencje, z czego aż trzy dotyczyły usuwania gniazd owadów. Działania prowadzono w Krzanowicach, Tworkowie, Łęgu oraz w Raciborzu.

O godzinie 11.50 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały skierowane na plac Jagiełły w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów z jednego z chronionych budynków. Po dojeździe na miejsce i ustaleniu adresu czujki, która wszczęła alarm, dokonano sprawdzenia pomieszczeń oraz pomiaru atmosfery. Zagrożenia jednak nie stwierdzono. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

Kolejne trzy zdarzenia dotyczyły usuwania gniazd owadów. Działania prowadzono kolejno: o godzinie 12.48 w Krzanowicach przy ulicy Srebrna Góra, o godzinie 18.21 w Tworkowie przy ulicy Głównej oraz o godzinie 18.43 w Łęgu przy ulicy Łęgowej. We wszystkich wyżej wymienionych przypadkach do akcji kierowano zastępy ochotników.

Autor: red., fot. Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Reklama
Sport21 marca 202621:23

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO]

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sobotnie popołudnie miało być dla kibiców Unii Racibórz kolejnym powodem do radości. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej oczekiwania były wysokie, a rywal – przynajmniej na papierze – wydawał się o wiele słabszy. Rzeczywistość ponownie pokazała jednak, że mecze z LKS 1908 Nędza rządzą się swoimi prawami. Choć przez długie fragmenty spotkania to gospodarze mieli optyczną przewagę, komplet punktów ostatecznie pojechał do Nędzy.

(greh)
Reklama
Sport20 marca 202614:49

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport22 marca 202622:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik zapewnili swym kibicom mnóstwo emocji. Ciekawie było także w meczu II ligi siatkówki mężczyzn oraz w rywalizacji szczypiornistek pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradził sobie zespół, któremu kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.