Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 sierpnia 202209:27

Raport 998. Strażacka akcja przy Katowickiej [FOTO]

Raport 998. Strażacka akcja przy Katowickiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Trzynaście zdarzeń w trakcie weekendu oraz już jedno w poniedziałek. Tak prezentuje się najnowszy raport strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 29 lipca 2022

Pierwsze piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 9.19 przy ulicy Wileńskiej w Raciborzu. Jeden zastęp PSP został zadysponowany pod adres wskazany w zgłoszeniu celem usunięcia gniazda owadów. Podobne zdarzenie odnotowano także o godzinie 12.29 przy ulicy Chełmońskiego oraz o 16.16 w Ponięcicach. W tym ostatnim przypadku gniazdo owadów usuwano z drzewa znajdującego się w pobliżu placu zabaw. Działania w Ponięcicach prowadził jeden zastęp OSP.

O godzinie 20.07 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o zadymieniu w jednym z wieżowców przy ulicy Katowickiej. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zadymienie zostało potwierdzone. W trakcie dalszych działań ustalono, że powstało ono wskutek pozostawienia potrawy na gazie. Strażacy ustalili lokal z przypaloną potrawą, przewietrzyli go oraz dokonali kontrolnych pomiarów atmosfery. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych.

Sobota, 30 lipca 2022

Pierwsza strażacka interwencja w sobotę odnotowana została o godzinie 12.12 przy ulicy Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze w lesie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono, że tli się ognisko zrobione z liści. Strażacy ugasili ogień. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

O godzinie 18.59 odnotowano kolejne zdarzenie, które wymagało strażackiej interwencji. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na ulicy Hulczyńskiej w ciągu DK 45. Plama miała długość około 4 kilometrów. Działania, polegające na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni prowadził jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Ostatnie sobotnie zdarzenie odnotowano o godzinie 23.15 przy ulicy Opawskiej. Jeden zastęp PSP pognał na miejsce po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze śmietnika na jednym z osiedli. Strażackie działania po dojeździe na miejsce skupiły się na ugaszeniu pożaru. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 1 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Niedziela, 31 lipca 2022

W minioną niedzielę pierwszą strażacką interwencję odnotowano o godzinie 13.45. Dwa zastępy PSP udały się na ulicę Reymonta. Ich działania polegały na usunięciu złamanego konaru drzewa. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mógł być silniejszy podmuch wiatru. Podobne zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.20 w parku im. Miasta Roth przy ulicy Opawskiej. W tym przypadku działania prowadził jeden zastęp zawodowych strażaków.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 17.15 przy ulicy Wesołej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Działania strażaków polegały na neutralizacji gniazda.

O godzinie 18.55 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Słowackiego w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono niewielkie stężenie tlenku węgla w atmosferze. Mieszkanie zostało przewietrzone. CO mógł zostać uwolniony podczas pracy gazowego ogrzewacza wody. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 22.44 w Krzyżanowicach przy ulicy Odrzańskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie od rybaków, którzy zauważyli gwałtowny przybór wody na łowisku. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że łowisko zasilane jest wodą z rzeki Odry. Zgodnie z ostrzeżeniami hydrologicznymi doszło do wzrostu stanu wody, ale nie na tyle, by spowodować zagrożenie. Zdarzenie zostało więc ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

W niedzielę, 31 lipca odnotowano także zdarzenie drogowe w Nędzy. Więcej poniżej.

Poniedziałek, 1 sierpnia 2022

Po w miarę pracowitym weekendzie raciborscy strażacy nie mogą od rana narzekać na brak zajęć. O godzinie 8.29 odnotowano bowiem pierwszy wyjazd do akcji. Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Ocicką w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Jak udało nam się ustalić, działania prowadzono na cmentarzu Jeruzalem.

Autor: red., fot. JP, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności9 sierpnia 202209:33

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. arch. PWSZ
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Sport8 sierpnia 202208:33

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Reklama
Reklama
Biznes9 sierpnia 202218:14

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

W związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza, blok o mocy 910 MW został odstawiony - informuje Tauron. Sebastian Gola, dotychczasowy prezes spółki celowej Nowe Jaworzno Grupa, odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie już nią nie kieruje. Kompetencje przejął prezes Tauron Polska Energia, a PO domaga się ujawnienia korespondencji z Rafako.

red., źródło: komunikat Tauron oraz Śląskiej PO
Aktualności9 sierpnia 202212:13

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Z końcem lipca na przystanku autobusowym przy Batorego zamontowane zostały dwie tablice Systemu Informacji Pasażerskiej, które mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, a docelowo być może zastąpić papierowe rozkłady umieszczone na przystankach.

(greh)
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:19

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Poniedziałkowa służba dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP obfitowała w zdarzenia. Wśród odnotowanych interwencji wymienić można złamane konary, kolizję na Rybnickiej, pożar w Rzuchowie oraz kilka interwencji związanych z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna Rzuchów
Reklama
Reklama
Aktualności10 sierpnia 202209:03

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Doszło do zaprószenia ognia w uprawach. Ogień strawił zboże na pniu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się ograniczyć straty.

red., fot. poglądowe/arch. OSP Krzyżanowice
Aktualności9 sierpnia 202209:10

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. arch.
Reklama
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202217:35

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu!

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Ani jedna firma nie złożyła oferty na prace budowlane związane z adaptacją słodowni i modernizacją domu książęcego raciborskiego zamku na potrzeby multimedialnego muzeum. Tylko jedna oferta dotyczy przygotowania ekspozycji. Pochodzi od firmy, która wymyśliła takie zagospodarowanie pomieszczeń dawnej siedziby Piastów.

red.
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202213:18

Ekipa programu Gamoń w kuchni gościła na raciborskim zamku

Ekipa programu Gamoń w kuchni gościła na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski w Raciborzu
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.