Słodycze ze Święta Policji trafiły do Pogrzebienia

Zgodnie z tradycją po obchodach Święta Policji raciborscy policjanci odwiedzili wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej „Zielony Zakątek” w Pogrzebieniu.
Na czele delegacji mundurowych stanął komendant nadkomisarz Marek Ryszka wraz z zastępcą, podinspektorem Mirosławem Mielańczykiem. Podczas wizyty stróże prawa przekazali dzieciom słodycze i zabawki.
Inicjatywa jest możliwa dzięki gościom, którzy swoją obecnością uświetnili uroczyste obchody Święta Policji w raciborskim garnizonie. Odpowiedzieli oni na prośbę komendanta i zamiast kwiatów z okazji uroczystości, ofiarowali zabawki i słodycze, których przeznaczenie było z góry znane raciborskim mundurowym. Upominki miały trafić do dzieci.
Podczas poniedziałkowej wizyty u wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej „Zielony Zakątek” w Pogrzebieniu, policjanci przekazali dzieciom maskotki i smakołyki. Chcieli w ten sposób umilić im pobyt w placówce. Szef raciborskiego garnizonu w trakcie spotkania z opiekunami dzieci podkreślił, że dla wszystkich stróżów prawa dzieci są najważniejszymi istotami na świecie.
- Cieszę się, że mogę dziś w imieniu naszych gości, którzy z okazji Święta Policji, tak hojnie odpowiedzieli na prośbę, aby zamiast kwiatów ofiarować słodycze i zabawki, wręczyć te upominki. Każdy uśmiech, który pojawia się na twarzy dziecka, nieraz pomimo smutku i cierpienia, sprawia nam ogromną radość i satysfakcję - dodał.
Wizyta była też doskonałą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń z dyrekcją placówki oraz przybliżenia założeń programu Dzielnicowy bliżej nas, Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej Moja Komenda. Podczas wizyty nie zabrakło wskazówek i dobrych rad na temat bezpiecznego wypoczynku w domu i nad wodą. Wszystko to w myśl prowadzonej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", która realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.



![Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769499412zrzut-ekranu-2026-01-27-o-08-36-24-.png)
![Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769319685dsc-7954-383-.jpg)









![Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769378914dsc-9287-.jpg)




![Dariusz Polowy: Podejmiemy działania by uchronić oświatę przed błędami prezydenta Wojciechowicza [WIDEO] Dariusz Polowy: Podejmiemy działania by uchronić oświatę przed błędami prezydenta Wojciechowicza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17695160751769510248img-20260127-102302-2-.jpg)



![Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769424937koncert-noworoczny-129-25-01-2026-r-.jpg)






![Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769439647wfosigwkatowice-6418-duz-y-.jpeg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany