Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 kwietnia 202209:37

Raport 998. Zasłabnięcie przy Chopina. Pomogli strażacy

Raport 998. Zasłabnięcie przy Chopina. Pomogli strażacy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano jedenaście zdarzeń. Działania prowadzono w: Kuźni Raciborskiej, Chałupkach, Krowiarkach oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 1 kwietnia 2022

Pierwsze piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 12.14 w jednym z mieszkań w bloku wielorodzinnym przy ulicy Chopina w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zasłabnięciu 49-latki. Po dojeździe strażaków na miejsce kobieta była przytomna i w kontakcie. W trakcie oczekiwania na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego udzielono jej pomocy przedmedycznej. Po przyjeździe na miejsce karetki pogotowia kobieta została przekazana pod opiekę załodze ambulansu, po czym przewieziono ją do szpitala na dalsze badania.

O godzinie 13.49 jeden zastęp PSP zadysponowano na ulicę Marii Curie-Skłodowskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęła formatka z WCPR mówiąca o powalonym suchym drzewie na chodniku. Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na pocięciu drzewa na mniejsze kawałki oraz usunięciu z chodnika.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 14.12 w Kuźni Raciborskiej na ulicy Moniuszki. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że z bloku ma się wydobywać siwy dym. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że dym zgodnie z informacją zgłaszającego wydobywa się, ale z komina. Zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

O godzinie 16.49 jeden zastęp z Reymonta oraz dwa zastępy ochotników pognały do Modzurowa na ulicę 1 Maja, skąd napłynęła informacja o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Plama ciągnęła się na długości około 300 m. Strażackie działania polegały na jej usunięciu. Nie ustalono źródła pochodzenia substancji.

Kolejna strażacka interwencja odnotowana została o godzinie 19.14 przy ulicy Bogumińskiej w Raciborzu. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że doszło do pożaru altanki. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że pożar został już ugaszony przed ich przybyciem. Działania służb polegały na sprawdzeniu miejsca pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 3 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia była niepoprawnie wykonana instalacja kominkowa.

O godzinie 19.32 odnotowano kolejne zdarzenie. Tym razem w Chałupkach na ulicy Długiej. Po raz kolejny tego dnia do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o dymie wydobywającym się z budynku. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pali się sadza w kominie. Strażackie działania polegały na założeniu sita kominowego, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, ugaszeniu ognia przy pomocy lancy kominowej. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono komin przy pomocy kamery termowizyjnej oraz atmosferę przy pomocy detektora wielogazowego. Choć do uwolnienia się tlenku węgla nie doszło, to okazało się, że komin uległ spękaniu na całej długości. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 10 000 złotych.

aaa
fot. Grupa Racibórz 112

Ostatnie piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 20.09 w jednym z obiektów chronionych przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja z instalacji wykrywania pożarów. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu zagrożenia nie potwierdzono.

Sobota, 2 kwietnia 2022

Po piątku obfitującym w zdarzenia, sobota była dla raciborskich strażaków nieco łaskawsza. Odnotowano bowiem tylko trzy interwencje. Pierwsza z nich miała miejsce o godzinie 2.08 w nocy z piątku na sobotę. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie mówiące o pożarze śmietnika przy ulicy Łąkowej w Raciborzu. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że ogniem objęta jest praktycznie cała wiata śmietnikowa. Paliły się cztery znajdujące się w niej kontenery na odpady oraz dzwon do segregacji znajdujący się obok wiaty. Dodatkowo w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury uszkodzony został nissan zaparkowany obok śmietnika. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 20 000 złotych.

O godzinie 9.02 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP prowadziły działania wzdłuż ulic: Drzewieckiego - Olimpijczyka - Powstańców Śląskich w Raciborzu. Działania strażaków polegały na usuwaniu plamy substancji ropopochodnej, która ciągnęła się wzdłuż wyżej wymienionych ulic. Nie udało się ustalić źródła pochodzenia substancji.

Ostatnie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.32 na ulicy Wyzwolenia w Krowiarkach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o plamie substancji na jezdni. Do akcji skierowano jeden zastęp z Reymonta oraz trzy zastępy okolicznych OSP. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni.

Niedziela, 3 kwietnia 2022

W trakcie niedzielnej służby strażacy z PSP Racibórz odnotowali tylko jedno zdarzenie. O godzinie 20.45 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ulicę Chopina w Raciborzu, skąd wpłynęła informacja o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce strażacy dokonali sprawdzenia pomieszczeń w celu potwierdzenia lub wykluczenia obecności czadu w atmosferze. Na szczęście obecności tego niebezpiecznego gazu nie potwierdzono.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Reklama
Aktualności26 maja 202212:14

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
24
Racibórz:

Chcąc rozstrzygnąć przetarg PKP będzie musiała zwiększyć budżet planowanej inwestycji, szacowanej na 24,74 mln zł brutto. Najtańsza oferta opiewa na ponad 30 mln zł. - Podjąłem działania, by zarząd PKP zwiększył budżet inwestycji - zapewnia wiceminister Michał Woś.

(waw)
Aktualności27 maja 202208:25

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Unibep S.A. - jeden z największych generalnych wykonawców w kraju - świętowała wczoraj oficjalne otwarcie biura w Raciborzu. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu prezesów firm, które już dziś współpracują z Unibep S.A. Była to dobra okazja do szerszego przedstawienia oferty spółki oraz do wymiany doświadczeń związanych z budownictwem energetyczno-przemysłowym. 


 

 

Unibep SA
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Reklama
Aktualności27 maja 202213:20

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO]

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O godzinie 10.00 w zamkowej kaplicy św. Tomasza Becketa została odprawiona została Msza Święta w intencji pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, ich rodzin oraz emerytów. Po Mszy św., na zamkowym dziedzińcu odbył się uroczysty apel.

red., fot. (greh), Katarzyna Kubik, wideo: (greh)
Aktualności27 maja 202212:08

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
15
Racibórz:

Formalne zniesienie epidemii otworzyło drogę do walnego zgromadzenia członków.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Aktualności27 maja 202205:16

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202208:00

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na trop przestępczej działalności w 2015 roku wpadli policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach. Sprawa dotyczy naszego regionu. Trafiła na wokandę rybnickiego Sądu Okręgowego.

KWP Katowice
Reklama
Aktualności26 maja 202209:39

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC]

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

W czerwcowym kalendarzu doroczne imprezy - Pływadło, Dni Raciborza oraz Festiwal Średniowieczny, ale nie tylko. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzy

red.
Aktualności26 maja 202220:18

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach!

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner ma nadzieję, że od przyszłej sesji w swoim sprawozdaniu prezydent Dariusz Polowy będzie mówił o swoich pracach, a nie imprezach i eventach, na które był zaproszony.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202212:28

Mumia pokazała twarz. Racibórz w TVN

Mumia pokazała twarz. Racibórz w TVN - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za sprawą liczącej sobie 2800 lat mumii Egipcjanki z naszego Muzeum, Racibórz zagościł dziś w programie Dzień Dobry TVN.

fot. raciborz.pl
Kultura i edukacja26 maja 202218:54

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO]

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury, przy pełnej sali, odbył się koncert "Kasprowicz z serca". Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności26 maja 202212:45

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Pod koniec września do remizy OSP Racibórz Miedonia przyjedzie nowy średni wóz bojowy. Będzie to Mercedes Atego. Zastąpi ciężkiego jelcza, którego ochotnicy z tej dzielnicy przejęli od OSP Brzezie.

red., fot. bonex.pl
Reklama
Reklama
Biznes26 maja 202222:38

Program Bloki 200+. Szansa dla polskiej energetyki, konsumentów i Rafako

Program Bloki 200+. Szansa dla polskiej energetyki, konsumentów i Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
materiał nadesłany/biuro posła Adama Gawędy (PiS)
Aktualności27 maja 202218:37

Rudnickie Jabłonki na Tropie. KGW dostanie 156 tys. zł

Rudnickie Jabłonki na Tropie. KGW dostanie 156 tys. zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

„Rudnickie Jabłonki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudniku nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem „spektakularny sukces” to mało powiedziane! Dlaczego? Otóż 156 tysięcy złotych wpłynie na konto Rudnickiego Koła Gospodyń Wiejskich na realizację przygotowanego przez panie projektu pt. „Nie marnuję – Wykorzystuję! Rudniczanki na Tropie”.

materiał nadesłany
Reklama
Sport27 maja 202205:22

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności27 maja 202218:05

Dzień Matki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu

Dzień Matki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Z okazji Dnia Matki uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Raciborzu, przy współorganizacji Raciborskiego Centrum Kultury, zaprosili 26 kwietnia swoje mamy i opiekunów na występ artystyczny do Raciborskiego Centrum Kultury.

materiał nadesłany WTZ
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 maja 202217:38

Jak sprawdzić czy mąż Cię zdradza?

Jak sprawdzić czy mąż Cię zdradza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Aktualności26 maja 202208:43

PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę w Bieszczady

PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę w Bieszczady - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał nadesłany, fot. pixabay.com/jarekgrafik
Reklama
Aktualności27 maja 202218:49

Kasprowicz z SERCA - wspomnijmy to jeszcze raz

Kasprowicz z SERCA - wspomnijmy to jeszcze raz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wczorajsze (26.05.) wydarzenie w obiektywie Jana Ptaka i reportażu Raciborskiej Telewizji Kablowej.

fot. Jan Ptak, wideo RTK
Sport26 maja 202223:00

Młodzi zapaśnicy z Raciborza najlepsi w kraju!

Młodzi zapaśnicy z Raciborza najlepsi w kraju! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Młodzicy reprezentujący Miejski Klub Zapaśniczy i ZSOMS w Raciborzu okazali się bezkonkurencyjni w Mistrzostwach Polski w Zapasach u 15.

materiał nadesłany/MKZ Unia Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.