Maluch w formie, czyli klub i przedszkole łączą siły

Dzięki współpracy Przedszkola nr 23 w Raciborzu oraz Klubu Sportowego RAFAKO przedszkolaki dowiedziały się jak ważny w ich życiu jest sport i aktywność fizyczna. Pandemia Covid 19 spowodowała, że nasza aktywność zmalała, także ta dotycząca ruchu.
- Przyspiesza to rozwój motoryczności. Dzięki ruchowi dziecko poznaje otaczający je świat, wzbogaca swoje doświadczenia, kształtuje pamięć i uwagę. Rozwija swoją samodzielność. Zabawy i ćwiczenia w grupie uczą zachowań prospołecznych - dziecko podporządkowuje się obowiązującym normom i zasadom - mówi Judyta Kwaśnica, dyrektor przedszkola, tymi zdaniami tłumacząc nowo zawiązaną współpracę.
- Najpierw pogadanka, a potem seria zabaw z piłką, a co najważniejsze zaangażowanie wszystkich dzieci do udziału w sportowych zmaganiach. Trener Łukasz Pachucki zaskarbił sobie uwagę dzieci, dzięki idealnej osobowości. Prezentując stanowczość oraz swój magiczny - pomarańczowy gwizdek trenera, sprawił, że przedszkolaki słuchały jego słów z wielkim zainteresowaniem. Trener cierpliwie słuchał ich pytań – na wszystkie udzielił odpowiedzi, ale sam również kilka skierował do najmłodszych. Ilu piłkarzy liczy drużyna piłkarska? Czy grając w piłkę nożną można dotykać jej rękami? Ile jest bramek? Test na wiedzę przedszkolaki zdały na 6, po czym mogły pod okiem trenera Łukasza wykonać kilka ćwiczeń, a także pobawić się tak, jak to robi kadra K.S. RAFAKO podczas swoich treningów.
Spotkanie to miało na celu zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i było zaproszeniem do klubu sportowego, który rozwija talenty i dba o sprawność fizyczną. Warto dbać o profilaktykę i zdrowy tryb życia, bo każdy Przedszkolak już wie, że warto być w formie - informują w Przedszkolu nr 23.









![Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176859580117685952154j0a8699-.jpg)
![Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768594488bez-nazwy-50-.jpg)
![Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768602821dsc-2301-.jpg)
![Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768599501dsc-7699-298-.jpg)

![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)









![Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176868805217686753924j0a9896-.jpg)

![Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768558478img-5314-.jpg)






![Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768690933dsc-7813-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany