Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 października 202120:40

Jedyny taki bal maturalny w Raciborzu. DLO bawi się w swojej szkole [FOTO i WIDEO]

Jedyny taki bal maturalny w Raciborzu. DLO bawi się w swojej szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Starsi zapewne pamiętają bale maturalne w szkolnych aulach i salach gimnastycznych. Maturzyści Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu zatańczyli dziś poloneza w auli dawnego G5.

To drugi rocznik maturalny w DLO w Raciborzu. Zeszłoroczny, z powodu pandemii, nie mógł się bawić. Dziś, 17 maturzystów tej szkoły, na miejsce swojej studniówki wybrało aulę dawnej SP 11 a potem G5 im. Jana Pawła II. To przedwojenny budynek szkolny, więc sceneria była jak za dawnych czasów.

Wychowawczynią klasy jest Alicja Kołton, która do poloneza stanęła w parze z dyrektorem DLO, ks. Adrianem Bombelkiem z parafii św. Mikołaja.

DLO ma dziś ponad 80 uczniów. Na razie zajmuje budynek przy ul. Opawskiej, bo trwa generalny remont gmachu przy ul. Cecylii na Ostrogu (dawny Medyk). Organem prowadzącym jest Diecezja Opolska.

Co ciekawe, w DLO uczą się nie tylko katolicy. W pierwszej klasie szkoła ma buddystę, który przeprowadził się do Raciborza. Chłopak mówi po polsku oraz tajsku.

_dsc1798_edited

_dsc1811_edited

_dsc1813_edited

_dsc1818_edited

_dsc1823_edited

_dsc1826_edited

_dsc1831_edited

_dsc1835_edited

_dsc1837_edited

_dsc1839_edited

_dsc1840_edited

_dsc1843_edited

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności6 listopada 202510:44

Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO]

Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
12
Racibórz:

Wykonawca, Strabag Infrastruktura Południe, na bieżąco raportuje z terenu budowli. Pokazno kolejne zdjęcia, tym razem z października.To jedna z największych inwestycji realizowanych przez województwo śląskie. Nowy most połączy gminy Nędza i Rudnik. Będzie miał długość 633,6 metra i składał się z 13 przęseł o rozpiętości od 40 do 50 metrów. Stan zaawansowania 53,2 proc.

fot. DW 421
Reklama
Reklama
Aktualności5 listopada 202513:47

Jaka przyszłość Raciborza? Opinia ekspertów - absolwentów I LO

Jaka przyszłość Raciborza? Opinia ekspertów - absolwentów I LO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
24
wideo RTK, fot. mat. prasowe ZSO nr 1
Reklama
Aktualności6 listopada 202512:55

Czy grozi nam plajta? To pytanie padło na spotkaniu prezydenta z przedsiębiorcami

Czy grozi nam plajta? To pytanie padło na spotkaniu prezydenta z przedsiębiorcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
35
Racibórz:

Prezydent Jacek Wojciechowicz oraz przewodniczący Rady Miasta Mirosław Lenk spotkali się dziś, 6 listopada, w Urban Labie z przedsiębiorcami skupionymi wokół Raciborskiej Izby Gospodarczej. Mowa była o trudnej sytuacji budżetowej miasta.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.