Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 października 202110:15

Nasz region będzie miał kolejowe połączenie z Chorwacją

Nasz region będzie miał kolejowe połączenie z Chorwacją - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Już od przyszłego sezonu mieszkańcy naszego regionu będą mogli skorzystać z oferty czeskiego przewoźnika. Składy do Chorwacji będą się zatrzymywać w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim.

RegioJet zgłosił właśnie do odpowiedniego czeskiego urzędu projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać w sezonie letnim 2022. Jak informuje portal zdopravy.cz, pociąg będzie kursować trzy razy w tygodniu i nie będzie łączony z grupą wagonów, która już w tym i poprzednim sezonie kursowała z Pragi do Rijeki i Splitu. Mowa więc o zupełnie nowym pociągu, który rozpocznie kurs w Krakowie o 15:30 i przez Katowice (odjazd o 16:28), Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz, Zagrzeb dotrze do Ogulina. Tu zostanie rozłączony. Jedna jego część pojedzie do Splitu (przyjazd o 12:21), druga do Rijeki (przyjazd o 8:36). W składzie ma być od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia. Powrót ze Splitu zaplanowano na godzinę 15:30 (z Rijeki o 18:35). Pociąg ma docierać do Krakowa o 12:12 następnego dnia. RegioJet chce jeździć do Chorwacji z Polski we wtorki, piątki i niedziele, z Chorwacji do Polski w środy, soboty i poniedziałki od 15 czerwca. Zapewne wcześniej nastąpi uruchomienie pociągu nocnego z Przemyśla do Pragi.

Autor: źródło:www.rynek-kolejowy.pl, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 grudnia 202513:15

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO]

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę, 7 grudnia, Gminne Centrum Kultury w Nędzy zamieniło się w miejsce przepełnione świąteczną atmosferą. Do najmłodszych mieszkańców gminy przybył wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Nie pojawił się jednak sam. Towarzyszyły mu uśmiechnięte Elfy, które od pierwszych chwil wprowadziły dzieci w klimat nadchodzących świąt.

red., fot. Oskar Tomeczek, Maja Walochnik
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202511:21

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO]

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

U sąsiadów. W dniach 5–7 grudnia 2025 roku w Rybniku odbyła się kolejna edycja Jarmarku u Antoniczka — tym razem w nowej odsłonie, przeniesiona bezpośrednio na teren okalający Bazylikę św. Antoniego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości, oferując połączenie tradycji, świątecznej atmosfery oraz artystycznych i rzemieślniczych akcentów. Zobacz, jak wyglądał jarmark w obiektywie Oskara Tomeczka.

red., fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.