Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 października 202110:31

Strażacy z Samborowic coraz bliżej celu [FOTO]

Strażacy z Samborowic coraz bliżej celu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W niedzielę, 3 października strażacy z OSP Samborowice wspólnie z druhami z Roszkowa i Krzyżanowic zdobyli dziesiąty i jedenasty szczyt Korony Gór Polskich. Tym samym zbliżyli się do celu, jakim jest zdobycie wszystkich szczytów zaliczanych do KGP.

Podstawowym celem niedzielnej strażackiej wyprawy były zdobycie Lubomira, szczytu w paśmie Beskidu Makowskiego, który liczy 904 m.n.p.m. Po jego zdobyciu, druhowie z Samborowic, Roszkowa i Krzyżanowic, niesieni pozytywnymi emocjami postanowili wejść także na Mogielicę - najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego (1170 m.n.p.m).

- Tymi wejściami zdobyliśmy szczyt numer dziesięć i jedenaście, z dwudziestu ośmiu zaliczanych do Korony Gór Polskich. Warunki w czasie wyprawy zaliczamy do bardzo dobrych, a palące słońce i silne porywy wiatru nie przeszkodziły w osiągnięciu celu. Na szlaku po raz kolejny budziliśmy spore zainteresowanie, otrzymaliśmy także mnóstwo słów podziwu i motywacji za naszą akcję, której celem jest zwrócenie uwagi na choroby nowotworowe oraz zachęcenie do zapisania się do bazy dawców szpiku DKMS - relacjonują druhowie.

Najstarszy uczestnik wyprawy miał 50 lat, najmłodszy niespełna dwa lata.

Autor: oprac. (greh), fot. FB/OSP Samborowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 listopada 202514:17

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO]

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

24 listopada 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyła się uroczysta ceremonia w ramach obchodów Dni Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas wydarzenia uhonorowano lokalnych krwiodawców, wręczając im odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznawane przez Ministra Zdrowia.

(greh)
Reklama
Aktualności26 listopada 202511:38

W Wojnowicach ujawniono ciało mężczyzny

W Wojnowicach ujawniono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.