Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 sierpnia 202109:41

Raport 998. Opel gubił paliwo przy Podwalu

Raport 998. Opel gubił paliwo przy Podwalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Osiem interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie wtorkowej służby. Dwie z nich dotyczyły plam substancji ropopochodnych na jezdni, a pozostałe usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 14.19 w Raciborzu na ulicy Podwale. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o substancji ropopochodnej wyciekającej z dostawczego opla. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pojazd gubił paliwo. Plama, jaka powstała w wyniku zdarzenia miała długość około 50 metrów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, zatamowaniu wycieku oraz uprzątnięciu jezdni. W tym celu zużyto 30 kg sorbentu.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 16.15 w Szymocicach. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o gnieździe os przy budynku jednorodzinnym. Na miejsce skierowano dwa zastępy OSP. Działania strażaków polegały na usunięciu gniazda owadów.

Podobne interwencje odnotowano jeszcze we wtorek kilkukrotnie. O godzinie 16.59 w Bojanowie (1 OSP), o 18.02 w Krzyżanowicach przy ulicy Łąkowej (1 OSP), o 18.45 w Krzyżanowicach przy budynku miejscowej szkoły (1 OSP), o 19.17 w Tworkowie przy ulicy 1 Maja oraz o 19.22 w Raciborzu przy Starowiejskiej (1 PSP). We wszystkich wymienionych przypadkach strażacy mieli do czynienia z gniazdami os.

Z kolei o godzinie 17.15 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Rybnicką, skąd wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Plama ta miała szerokość około jednego metra, a jej długość wynosiła około 80 metrów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu substancji z jezdni.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.