RARS: dementujemy informacje o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca

RARS dementuje informacje o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca. Takie pomysły nie są nawet rozważane – podkreśliła Agencja w komunikacie przesłanym PAP. Z powodu problemów z dostawami szczepionek AstraZeneca zdecydowano o priorytetowych szczepieniach drugą dawką – dodano.
Oświadczenie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych opublikowano po środowych doniesieniach medialnych jakoby polski rząd rezygnował z podawania szczepionki AstraZeneca.
"Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dementuje informacje o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca. Takie pomysły nie są nawet rozważane" – oświadczyła RARS. "Z powodu nieregularności dostaw do Polski preparatu AstraZeneca, priorytetem jest zapewnienie pacjentom drugich dawek tej szczepionki. Nadal jest jednak możliwość zapisania na szczepienie preparatem AstraZeneca, według jej dostępności w danym punkcie. W przypadku gdyby w jakimś punkcie zabrakło pierwszej dawki AstryZeneki, zostanie zaproponowana szczepionka innego producenta" – zaznaczono.
Agencja podała także, że w ubiegłym tygodniu do Polski dotarło 868 tys. dawek szczepionki AstraZeneca, a w obecnym tygodniu przewiduje się dostawę ok. 250 tys. dawek.(PAP) ipa/ joz/
![Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769210332img-3844-.jpg)
![Studniówka maturzystów CKZiU nr 1 w Raciborzu. Poloneza zatańczono w Acropolis [FOTO i WIDEO] Studniówka maturzystów CKZiU nr 1 w Raciborzu. Poloneza zatańczono w Acropolis [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769289636dsc-2544-.jpg)


![Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Parku Leśnym w Rogowie [FOTO] Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Parku Leśnym w Rogowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769291795bez-nazwy-167-.jpg)








![Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769197539547483326-3259821247526672-3758003245137332535-n-2-.jpg)








![Morsy i ognisko w Grodzie – wspólne spotkanie mieszkańców i wsparcie dla WOŚP [FOTO i WIDEO] Morsy i ognisko w Grodzie – wspólne spotkanie mieszkańców i wsparcie dla WOŚP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769284913bez-nazwy-33-.jpg)


























Komentarze (0)
Dodaj komentarz