Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 maja 202113:55

Woś z Koniecznym o drodze, basenie przy H2Ostróg i pieniądzach z UE

Woś z Koniecznym o drodze, basenie przy H2Ostróg i pieniądzach z UE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś spotkał się w magistracie z wiceprezydentem Dominikiem Koniecznym. Rozmawiano m.in. o pieniądzach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).

To było spotkanie polityka PiS oraz Solidarnej Polski (prezydent Dariusz Polowy to członek zarządu Porozumienia Jarosława Gowina). Jak informuje M. Woś, 4 mln zł z RFIL można przeznaczyć ja inne cel niż lodowisko, do którego chce przekonać radnych Dariusz Polowy. W czwartek prezydent debatował w tej sprawie z rządzącą w Radzie Miasta większością - klubami Razem dla Raciborza oraz związanych z wiceministrem Wosiem Radnych Niezależnych M. Fity. Spotkanie nie było otwarte dla mediów.

Podczas konferencji prasowej 5 maja prezydent, pytany o możliwość przeznaczenia 4 mln zł z RFIL ma inny cel niż lodowisko, stwierdził, że musieliby się w tej sprawie wypowiedzieć prawnicy. - Trzeba jednak brać pod uwagę to, że jeśli mówimy o jakimś przedsięwzięciu, o nie aplikujemy, a potem staram się osobiście do tego przekonywać na wszelkich możliwych poziomach, to teraz przeznaczenie tej kwoty na inne zadanie w znaczący sposób poderwałaby zaufanie do raciborskiego samorządu - uznał Dariusz Polowy.

Czytaj: Lodowisko na Ostrogu w próżni. Radni za, ale przeciw!

Bardzo dobre spotkanie z Dominikiem Koniecznym w Racibórz - napisał na swoim FB M. Woś.

- omówiliśmy stan inwestycji drogowych z najważniejszą dla całej Krainy Górnej Odry Drogą Regionalną i nowym mostem na czele;

- Prezydent przekonywał też, że konstrukcja dachu z PCV ewentualnego nowego lodowiska jest zupełnie inna niż dmuchanego bubla w ZSOMS Racibórz. Okazało się, że w ramach Centrum Integracji Społecznej Rodzin (projekt z rządowego funduszu) można np. zbudować basen zewnętrzny przy Aquapark H2Ostróg (zbliżony koszt). Niech decyduje samorząd miasta, mi oba pomysły się podobają;

- Co do ostatniej konferencji prasowej lokalnego PiS: chyba udało się wyprostować fałszywe informacje - Solidarna Polska jest za pieniędzmi z UE (bo wynikają z traktatów), ale widzimy zagrożenia związane z nową kompetencją Brukseli (branie kredytów w naszym imieniu i nakładanie na Polaków podatków). Pewnie następnym razem organizatorzy dadzą znać: nie będą musieli wyręczać mnie z (nieprawdziwej i dosyć nieudolnej) prezentacji mojego poglądu.

- W uzupełnieniu informacji Pana Ministra dodam, że namawiałem go do poparcia ustawy w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy (spotkanie odbyło się we wtorek 4.05 rano, jeszcze przed głosowaniem sejmowym). Niestety, bez skutku. Co do szukania (nomen omen) teraz jakieś alternatywy dla lodowiska w ramach RFIL, to mówiąc delikatnie, nie jest to dobry pomysł - napisał na swoim FB wiceprezydent D. Konieczny.

Czytaj: Basen pod Oborą wymaga remontu, nowy ciągle w planach 

Autor: opr. w, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 grudnia 202515:19

Mazda w rowie w Markowicach

Mazda w rowie w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Racibórz
Aktualności1 stycznia 202600:23

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Racibórz:

Raciborski Rynek po raz kolejny stał się miejscem symbolicznego pożegnania starego roku i powitania nowego. Choć miasto od lat nie organizuje oficjalnej imprezy sylwestrowej z koncertami i pokazami, w centrum Raciborza nie zabrakło mieszkańców, którzy postanowili spędzić ostatnie chwile 2025 roku właśnie tutaj.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.