Na DK 45 przy Starowiejskiej stanął radarowy wyświetlacz prędkości

Wniosek grupy mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 doczekał się realizacji. Na DK 45 w sąsiedztwie przedszkola, przejścia dla pieszych i przystanku autobusowego ustawiono radarowy wyświetlacz prędkości.
Urządzenie to bezlitośnie pokazuje, że kierowcy nagminnie dopuszczają się przekraczania dopuszczalnej prędkości. Droga do realizacji projektu pod nazwą "Bezpieczna Starowiejska" nie była prosta. Konieczne było złożenie stosownego wniosku, a następnie zebranie odpowiedniej ilości głosów poparcia dla projektu wśród mieszkańców Raciborza. Wydatną rolę w sukcesie projektu mają dwaj raciborscy samorządowcy - radny Rady Miasta Michał Kuliga oraz rajca powiatowy Tomasz Cofała, którzy interweniowali w tej sprawie u zarządcy drogi. Sporym wsparciem wykazali się także pracownicy raciborskiego magistratu, którzy pomogli przy realizacji zadania. Nie obyło się także bez pomocy rodziców dzieci przedszkola przy Starowiejskiej.








![Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO] Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773514607gre05280-.jpg)






![Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773582802photo-84-z-88-.jpg)
![Dog Adventure Sprint Race w Kuźni Raciborskiej. Emocjonujący pierwszy dzień wyścigów psich zaprzęgów [FOTO] Dog Adventure Sprint Race w Kuźni Raciborskiej. Emocjonujący pierwszy dzień wyścigów psich zaprzęgów [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773565976photo-32-z-85-.jpg)



















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany