Czy w Raciborzu dojdzie do zmiany cen wody?

Jedną z uchwał, która trafiła pod obrady wczorajszej (25.03.) komisji gospodarki była uchwała w sprawie uchwalenia „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie miasta Racibórz”.
Przedstawieniem sprawy zajął się prezes Wodociągów Raciborskich, Michał Ziółkowski. – To kolejny etap wypracowywania regulaminu. Obecnie zatrzymaliśmy się na biurze prawnym Wojewody, gdzie regulamin trafił po konsultacjach z Wodami Polskimi – stwierdził prezes Wodociągów Raciborskich.
Głos w dyskusji zabrał radny Eugeniusz Wyglenda i po raz kolejny zwrócił uwagę na problemy z kanalizacją przy ulicy Hulczyńskiej. – Proszę o zajęcie się sprawą, spotkanie z mieszkańcami tej ulicy. Oni naprawdę chcą się podłączyć do kanalizacji, a póki co nie mogą – interweniował radny.
Mirosław Lenk zwrócił z kolei uwagę, że większość operatorów wodociągowych wystąpiło do Wód Polskich o zmianę cen. – Jak to wygląda w przypadku Raciborza? – dociekał radny. – Jesteśmy chyba jedynym operatorem, który nie występował w zmianę cen. Staramy się tak prowadzić spółkę, by nie było to konieczne – odparł Michał Ziółkowski.
Przewodniczący komisji dociekał z kolei o wpływ pandemii na wodę w Raciborzu. – Czy pandemia się wody naszej nie ima? – pytał. – Jedyną przypadłością, jaką obserwujemy to spadek zużycia wody. Jest to związane z tym, że większość przedsiębiorstw jest zamknięta, nie działają restauracje i szkoły – odparł sternik miejskiej spółki wodociągowej.
Odpowiedź ta zaniepokoiła Mirosława Lenka. – Wczoraj czytałem, że w związku z pandemią zużycie wody wzrosło, a pan mówi, że spadło. Jak to jest? – dociekał. – Okres dokonywania pomiarów jest za krótki, by wyciągnąć medianę. Ale póki co widzimy tendencję spadkową – odparł prezes Wodociągów Raciborskich.





























![Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769210332img-3844-.jpg)
![Studniówka maturzystów CKZiU nr 1 w Raciborzu. Poloneza zatańczono w Acropolis [FOTO i WIDEO] Studniówka maturzystów CKZiU nr 1 w Raciborzu. Poloneza zatańczono w Acropolis [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769289636dsc-2544-.jpg)



![Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Parku Leśnym w Rogowie [FOTO] Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Parku Leśnym w Rogowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769291795bez-nazwy-167-.jpg)







![Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769197539547483326-3259821247526672-3758003245137332535-n-2-.jpg)








![Morsy i ognisko w Grodzie – wspólne spotkanie mieszkańców i wsparcie dla WOŚP [FOTO i WIDEO] Morsy i ognisko w Grodzie – wspólne spotkanie mieszkańców i wsparcie dla WOŚP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769284913bez-nazwy-33-.jpg)


























Komentarze (0)
Dodaj komentarz