Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Opowieści z Wysp Brytyjskich w raciborskiej bibliotece [WIDEO]
Czy wiesz, że Londyn był pierwszym miastem na świecie, które posiadało system metra, Big Ben to tak naprawdę nie zegar tylko dzwon a gdy spadnie 3 cm śniegu to stolica Anglii dosłownie staje w miejscu? Gościem online Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu była Jolanta Reisch-Klose, która zaprezentowała slajdowisko „Niech Bóg chroni królową - opowieść z Wysp Brytyjskich”.
Jolancie Reisch-Klose drogę do Anglii utorowała wielka miłość do historii. Pierwszy raz wyjechała tam w 1993 roku. Wyjechała i… zakochała się w architekturze, mentalności, zwyczajach. Ostatecznie dziennikarka mieszkała w Anglii pięć lat a swoje wspomnienia z pobytu zaprezentowała w raciborskiej bibliotece. Jolanta Reisch-Klose zabrała czytelników m.in. na spacer po najważniejszych zabytkach Londynu, opowiedziała o praktycznych aspektach, takich jak chociażby przemieszczanie się po stolicy czy oprowadziła po najsłynniejszych muzeach. Jednak najdłużej zatrzymała się przed Buckingham Palace, opisując burzliwe losy rodziny królewskiej. Na koniec publiczność miała okazję zaglądnąć na przedmieścia, odwiedzić Zamek w Windsorze czy podziwiać wyścigi konne Royal Ascot Racecourse w Ascot.
Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Miłośnicy koni żegnają p. Henryka Malcharczyka
Smutne wieści z Płoni. Wczoraj, 16 stycznia, zmarł Henryk Malcharczyk, hodowca i miłośnik koni. Znają go niemal wszyscy raciborzanie. Uświetniał w charakterystycznym cylindrze miejskie i powiatowe imprezy.
Więcej »Koronawirus: czy Polacy mogą się zaszczepić w innym kraju UE?
Czy obywatele polscy z grup największego ryzyka, np. seniorzy po 75 roku życia mogą zaszczepić się na Covid-19 w innych krajach UE, bo akurat tam przebywają, albo chcą skorzystać z takiej możliwości? Zasada europejskiej solidarności sugerowałaby, że tak. W praktyce jest to jednak dużo bardziej skomplikowane, a wręcz niemożliwe.
Więcej »Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady
Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.
Więcej »Zamek zamknięty dla zwiedzających
Obostrzenia przedłużone do 31 stycznia. Dom Książęcy i Kaplica Zamku Piastowskiego w Raciborzu nadal zamknięte dla zwiedzających. Czynny natomiast jest zamkowy PIT.
Więcej »Rodzina 500 plus. Od lutego można składać wnioski
Program "Rodzina 500+" jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet. W 2015 roku łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wyniosły 1,78 proc. Produktu Krajowego Brutto. W 2017 roku wyniosły one już 3,11 proc. PKB. Jest to wzrost o 75 proc.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |