Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Od soboty 51 powiatów z dodatkowymi obostrzeniami; 17 w strefie czerwonej, 34 w żółtej
Od soboty dodatkowe obostrzenia obowiązują w 51 powiatach; 17 z nich jest w strefie czerwonej, a 34 w żółtej. W strefie czerwonej nadal jest m.in. powiat głubczycki, w tym Kietrz oraz Baborów.
Obszar czerwony obejmuje powiaty: aleksandrowski i żniński w woj. kujawsko-pomorskim; białostocki w woj. podlaskim; działdowski w woj. warmińsko-mazurskim; gostyński, krotoszyński i międzychodzki w woj. wielkopolskim; głubczycki w woj. opolskim; kartuski i miasto na prawach powiatu Sopot w woj. pomorskim; kłobucki w woj. śląskim; limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański w woj. małopolskim; łęczyński w woj. lubelskim i otwocki w woj. mazowieckim.
Obszar żółty obejmuje zaś powiaty: bartoszycki, iławski i nidzicki w woj. warmińsko-mazurskim; bełchatowski, piotrkowski i wieluński w woj. łódzkim; brzeski i oleski w woj. opolskim; bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto na prawach powiatu Gdańsk, miasto na prawach powiatu Gdynia, pucki, słupski i wejherowski w woj. pomorskim; dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów i mielecki w woj. podkarpackim; janowski w woj. lubelskim; kielecki i miasto na prawach powiatu Kielce w woj. świętokrzyskim; nowosądecki, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, suski i wadowicki w woj. małopolskim; miasto na prawach powiatu Szczecin w woj. zachodniopomorskim; ostrowski i wolsztyński w woj. wielkopolskim; przasnyski i żyrardowski w woj. mazowieckim; trzebnicki w woj. dolnośląskim i wysokomazowiecki w woj. podlaskim.
Obecnie w strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust.
W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi. (PAP)
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Rafako na jednym wózku z producentem Cyberpunka 2077
Aż trzy fundusze inwestycyjne grają obecnie (stan 19.01) na obniżenie kursu akcji Rafako. "Lepszym" wynikiem może się pochwalić tylko CD Projekt, producent Cyberunka 2077.
Więcej »O dachu i kosztach. Konferencja prezydenta w sprawie lodowiska
Trwa ofensywa medialna prezydenta Dariusza Polowego, poprzedzająca głosowanie radnych nad budżetem na 2021 r. Tym razem głowa miasta skupiła się na dachu lodowiska oraz kosztach jego funkcjonowania. Padło zapewnienie, że do utrzymania obiektu miasto nie będzie dopłacać.
Więcej »Rondo Zamkowe. Tak zagłosowali nasi Czytelnicy
Spośród 3111 głosów, jakie oddano w naszym plebiscycie, nazwa Rondo Zamkowe zdobyła aż 2081 (66,9 proc.).
Więcej »Koronawirus wystraszył bociany! Mocny spadek urodzeń w Raciborzu i powiecie!
Epidemia koronawirusa przyniosła wzrost liczby zgonów. Dane na temat urodzeń pokazują, że oświatę czekają problemy.
Więcej »Aquapark H2Ostróg wymaga pilnej naprawy. W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo
Już 15 lutego powinny rozpocząć się prace naprawcze w aquaparku H2Ostróg. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców decyzję o ich przeprowadzeniu podjął prezydent Dariusz Polowy. Aquapark od 2015 roku boryka się z nawracającymi problemami z utrzymaniem odpowiednich parametrów jakości wody. Wynikają one z wad technicznych obiektu powodując wielokrotnie konieczność wyłączania z użytku poszczególnych niecek, a nawet całego obiektu. Miało to miejsce w grudniu 2018 roku. - Nie możemy sobie na to dłużej pozwolić – uważa prezydent – konieczna jest pilna naprawa systemu uzdatniania, dzięki której osiągniemy bezpieczeństwo bakteriologiczne. – podkreśla Dariusz Polowy.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |