Zatańcz z finalistami You Can Dance

W najbliższy wtorek ruszają w Raciborzu kursy tańca nowoczesnego, które poprowadzą finaliści I edycji You Can Dance - Magdalena Góra i Mariusz Jasuwienas. Dzieci i młodzież uczyć będą się hip-hopu i jazzu, a dla dorosłych przewidziano taniec nowoczesny, latino i broadway.
Zajęcia taneczne, które w czasie ferii w DK Strzecha poprowadzili finaliści I edycji "You Can Dance" Magdalena Góra i Mariusz Jasuwienas, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 73 uczestników w różnym wieku. Nie brakowało osób, które dojeżdżały z sąsiednich miejscowości.
Poznali wówczas elementy steppingu, hip-hopu, pop-jazzu i broadway jazz, a zdobyte umiejętności przedstawili w czasie pokazu, którym zajęcia zakończyły się. - Magda zaprezentowała także swoje umiejętności wokalne, wykonując utwór z musicalu "Chicago". Spontanicznym oklaskom i podziękowaniom nie było końca, tym bardziej kiedy Magda i Mario zadeklarowali chęć współpracy na przyszłość - wspomina dyrektor RCK Janina Wystub.
Teraz nadszedł czas, kiedy współpraca będzie kontynuowana. Raciborskie Centrum Kultury ogłosiło nabór do grup tańca nowoczesnego, które poprowadzą Magdalena Górka i Mariusz Jasuwienas, a pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższy wtorek, 16 marca, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. - Zajęcia będą wyglądały podobnie jak warsztaty, które prowadziliśmy w czasie ferii. Odbywać będą się raz w tygodniu i chcielibyśmy zorganizować pokazy, na których uczestnicy kursów mogliby zaprezentować zdobyte umiejętności - zapowiada Magdalena Góra.
Harmonogram wtorkowych zajęć:
- 16.00 - 17.00: grupa początkująca - dzieci 5-10 lat,
- 17.00 - 18.30: grupa początkująca - młodzieżowa 11-16 lat,
- 18.30 - 20.00: grupa początkująca - młodzieżowa pow. 17 lat,
- 20.00 - 21.00: grupa początkująca - dorośli.
Opłaty:
karnet miesięczny grupa dzieci - 60 zł,
karnet miesięczny grupy młodzieżowe i dorośli - 70 zł.
(JaGA)
Relacja z warsztatów, które Magda i Mario poprowadzili w czasie ferii w Raciborzu - zobacz tutaj.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany