Czy parkometry zabiorą pracę parkingowym?

Maksymalnie trzy osoby będą potrzebne do obsługi nowego systemu pobierania opłat parkingowych w Raciborzu. Co z resztą osób, które pracują w śródmieściu do końca lutego?
Jak informuje nas prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek, miejska spółka ma propozycje pracy dla każdego parkingowego. Dwóch, maksymalnie trzech będzie kontrolowało funkcjonowanie systemu. Reszta może pracować w innych sektorach działalności spółki. - Ten proces trwa i zależy od indywidualnej sytuacji każdej osoby. Do niej należy decyzja, czy przejść do PK i na jakie stanowisko - dodaje prezes, wskazując m.in., że w związku z uruchomieniem zmodernizowanego Parku Jordanowskiego potrzebne będą osoby do nadzorowania tego miejsca.
Podczas dyskusji na sesji Rady Miasta, kiedy omawiano kwestię wprowadzenia systemu parkometrów, wskazywano, że praca parkingowych, często niepełnosprawnych, jest trudna, szczególnie w zimie. PK dla każdego, jak słyszymy, będzie miało ofertę.












![Rekordowa edycja Targów Wędkarskich Babiczok Fishing 2026 w Nędzy [FOTO i WIDEO] Rekordowa edycja Targów Wędkarskich Babiczok Fishing 2026 w Nędzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772482795img-20260222-wa0140-2-.jpg)











![Królestwo Niebieskie. Śladami rycerzy zakonnych na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE] Królestwo Niebieskie. Śladami rycerzy zakonnych na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772523115644693854-1378266854345842-6137042360121034897-n-.jpg)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany