Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 czerwca 201913:09

Mały Książę na start Lata z Biblioteką [FOTO]

Mały Książę na start Lata z Biblioteką [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Międzyplanetarna podróż z Małym Księciem połączona z warsztatami plastycznymi, ekspresowymi rozgrywkami Bibliotecznej Ligi Mistrzów i grą na Bum Bum Rurkach. Tegoroczne lato z raciborską biblioteką rozpoczęło się fantastycznie!

Jak co roku raciborska biblioteka przygotowała dla dzieci pełne atrakcji, bezpłatne wakacyjne zajęcia. Tegoroczna edycja jest związana z literaturą fantastyczną – uczestnicy m.in. odwiedzą Akademię Pana Kleksa, peron 9 i ¾ czy tajemniczą Narnię. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i czwartek wakacji w godz. 11.00-14.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Pierwszego dnia bibliotekę odwiedziło prawie 60 dzieci, które wspólnie z Małym Księciem wyruszyły w międzyplanetarną podróż, dowiedziały się o jego cennym odkryciu oraz tworzyły piękne róże z krepiny i liski z origami. Na początku jednak poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć i wzięły udział w zabawie integrującej. Nowościami, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez uczestników, były Bum Bum Rurki, dzięki którym w bibliotece rozchodziły się dźwięki piosenek „Wlazł kotek na płotek” czy „Jedzie pociąg” i gra chińczyk gigant na podwórku.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek 27 czerwca w godz. 11-14. W programie m.in. morskie podróże z Guliwerem, projektowanie miasteczka Liliputów, zabawy ruchowe i głośne czytanie opowieści „Guliwer w Krainie Liliputów”. Harmonogram wszystkich zajęć i wycieczek można znaleźć TUTAJ.

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202511:43

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO]

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już 26. edycja wyjątkowego spływu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Piróg, a od lat wspiera go Miasto Racibórz. Pływadło – barwna i niepowtarzalna impreza rzeczna – po raz piąty znalazło się w programie Festiwalu Górnej Odry.

fot. UM, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności30 czerwca 202509:21

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Magiczna noc na raciborskim zamku. W sobotę, 28 czerwca, Zamek Piastowski po raz pierwszy stał się przestrzenią niezwykłego festiwalu „Misteria Piastorum”, łączącego teatr uliczny, ogień i elektroniczne brzmienia. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i pokazało, jak średniowieczne mury mogą tętnić współczesną sztuką. Zobaczcie fotorelację Jana Ptaka.

Jan Ptak
Reklama
Strony Partnerskie30 czerwca 202518:51

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu powstaje niezwykła przestrzeń – „spirala czasu” z irysów. Projekt, który otrzymał wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanie się nowym ogrodniczym sercem Zaczarowanego Ogrodu, przyciągając miłośników natury i botanicznych opowieści.

waw
Strony Partnerskie29 czerwca 202504:37

Kiedy pompa ciepła się wyłącza?

Kiedy pompa ciepła się wyłącza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.