Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 grudnia 201713:44

Policjanci i diagnosta kontrolowali ustawienie świateł samochodowych

Policjanci i diagnosta kontrolowali ustawienie świateł samochodowych  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborska drogówka włączyła się w ogólnopolską kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policjanci uświadamiali kierowcom, jak ważne dla bezpieczeństwa jest sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu. Podczas działań funkcjonariuszy wspomagał diagnosta ze stacji kontroli pojazdów, który dokonywał profesjonalnych pomiarów przy użyciu specjalistycznego urządzenia.

Sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie o tej porze roku. Zmrok lub niekorzystne warunki pogodowe powodują, że widoczność jest ograniczona. Dlatego bardzo ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa na drodze odgrywają sprawne światła. To one oświetlają drogę przed pojazdem, znajdujących się na niej pieszych lub rowerzystów. Kiedy działają prawidłowo, kierowca wcześniej zauważy przeszkodę.

Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów i Operatorem komunikatora Yanosik prowadzi kampanię pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Do działań włączyli się również policjanci z raciborskiej drogówki. Funkcjonariuszom podczas sobotniej akcji w Raciborzu towarzyszył specjalista ze stacji kontroli pojazdów ,,Madag”, który dokonywał profesjonalnych pomiarów. W ten sposób sprawdzono oświetlenie zewnętrzne kilkudziesięciu pojazdów. Wśród nich siedem miało nieprawidłowo wyregulowane światła mijania. Dodatkowo policjant drogówki odwiedzającym stacje rozdawał elementy odblaskowe i odpowiadał na szereg pytań, które zadawali kierowcy. Pamiętajmy, aby nie tylko wymienić przepalone żarówki, sprawdzić i ustawić reflektory. Do naszych obowiązków, jako użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł.

Autor: KPP Racibórz,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności18 sierpnia 202511:51

Konferencja PiS w sprawie KPO. Michał Woś: Każdy dzień rządów Tuska to dzień stracony [WIDEO]

Konferencja PiS w sprawie KPO. Michał Woś: Każdy dzień rządów Tuska to dzień stracony [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
Racibórz:

18 sierpnia pod Starostwem Powiatowym w Raciborzu odbyła się konferencja prasowa posła Michała Wosia, poświęcona tematyce Krajowego Planu Odbudowy i sposobowi wydatkowania unijnych środków. Polityk nie krył krytyki wobec działań obecnego rządu, wskazując, że pieniądze z KPO trafiają do projektów, które – jak podkreślił – trudno uznać za zgodne z celami funduszu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.