Azjatyckie biedronki natrętne w Raciborzu

Mieszkam przy ul. Chodkiewicza. Nie wiem czy ktoś już zgłaszał problem, ale w dni kiedy jest ocieplenie atakują nas biedronki Harmonia axyridis. Nie ma szans otworzyć okna. Są ich setki - alarmuje nasza Czytelniczka. Co robić? Informować Polską Akademię Nauk, która bada rozprzestrzenianie się gatunku.
Skontaktowałam się e-mailowo z panem Piotrem Ceryngierem z PAN-u. Wysłałam mu również biedronki, które nazbierałam. Okazuje się, że nie tylko u nas atakują - dodaje nasza Czytelniczka.
Harmonia axyridis to nowy gatunek w Polsce, którego rozprzestrzenianie jest przedmiotem badań naukowców. Można natomiast znaleźć obszerną literaturę na ten temat, m.in. TUTAJ, gdzie PAN prosi o nadsyłanie informacji na ten temat. Warto też mieć na uwadze, że odnotowano przypadki ukąszeń ludzi, a u niektórych osób reakcje alergiczne dotyczące skóry i dróg oddechowych.
![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie z degustacją [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie z degustacją [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774473728gemini-generated-image-97wlcl97wlcl97wl-.png)






![25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] 25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774436076krew-.jpg)

















![Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774456568ans-354-kopia-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany