Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 listopada 202108:19

W śląskim NFZ stanął kiosk profilaktyczny

W śląskim NFZ stanął kiosk profilaktyczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Już kilkudziesięciu mieszkańców województwa śląskiego skorzystało z pomiarów medycznych w samoobsługowym kiosku profilaktycznym. Stanowisko ds. profilaktyki i promocji zdrowia, które uruchomiono 22 listopada, jest dostępne w siedzibie Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach przy ul. Kossutha 13.

W nowo otwartym punkcie można bezpłatnie wykonać najważniejsze pomiary zdrowotne, takie jak: ciśnienie tętnicze krwi, wzrost, masa i skład ciała, obliczyć indeks masy ciała, czyli BMI, które określają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

„Super pomysł. Z doświadczenia wiem, że często zgłaszamy się do przychodni zbyt późno, a tutaj szybko wszystko się odbywa i od razu są wyniki. Lepiej przy okazji wybrać się do takiego punktu profilaktycznego, lepiej zapobiegać chorobom” – powiedziała pani Krystyna, która skorzystała już z pomiarów w kiosku.

Wyniki pomiarów, wydrukowane bezpośrednio na miejscu, można omówić z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia. Co ważne, nie zinterpretuje on wyników – w razie potrzeby należy zwrócić się z nimi np. do lekarza rodzinnego. Konsultant udzieli natomiast dokładnych informacji o prowadzonych przez NFZ programach profilaktycznych i doradzi, jak można się do nich zgłosić, pomoże także w uzupełnieniu ankiety do programu „Profilaktyka 40 PLUS”. Konsultant zachęci też do skorzystania z bezpłatnych diet i zaproponuje kilka planów żywieniowych, które są dostępne po założeniu konta na portalu diety.nfz.gov.pl. Doradca potwierdzi również profil zaufany i pomoże aktywować Internetowe Konto Pacjenta.

Kiosk został wyposażony w nowoczesny sprzęt i urządzenia, wygląda futurystycznie i tym właśnie przyciąga uwagę. Zapewnia jednocześnie prywatność i bezpieczeństwo osobom, które zdecydują się na wykonanie pomiarów. Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym. Obsługa aparatury jest prosta i intuicyjna, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe samodzielne wykonywanie pomiarów, jednak zawsze pomocą służą też doradcy. Z kiosku mogą korzystać także osoby niepełnosprawne, w tym osoby niedowidzące i poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Aby skorzystać z usług doradcy ds. profilaktyki i promocji zdrowia i z pomiarów w kiosku profilaktycznym, należy zapisać się przez stronę internetową śląskiego oddziału NFZ lub przez Telefoniczną Informację Pacjenta, dzwoniąc pod bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590.

Kiosk profilaktyczny czynny jest w godzinach 9.00-12.30 i 13.00-15.30 od poniedziałku do piątku w sali obsługi klientów Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

Autor: Materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 czerwca 202501:13

Mała wioska w okręgówce! Gamów z awansem [FOTO]

Mała wioska w okręgówce! Gamów z awansem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Niedzielne popołudnie (22 czerwca) przyniosło kibicom w regionie nie tylko emocje związane z barażowym starciem w Owsiszczach, ale również drugi mecz o dużą stawkę. O godzinie 18.00 na boisku w Krzanowicach rozpoczęło się spotkanie, którego stawką był awans do klasy okręgowej. Naprzeciw siebie stanęły ekipy KS 1905 Krzanowice i LKS Gamów. Już od pierwszych minut dało się wyczuć, że to nie będzie typowy mecz — gra była szybka, intensywna i prowadzona w duchu sportowej rywalizacji, choć nie brakowało również fizycznych starć.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 czerwca 202500:42

Derbowe emocje i powrót do A klasy: Owsiszcze górą w barażowym starciu z rezerwami Tworkowa [FOTO]

Derbowe emocje i powrót do A klasy: Owsiszcze górą w barażowym starciu z rezerwami Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W niedzielne (22.06.) upalne popołudnie na boisku w Owsiszczach rozegrano finał baraży o awans do A klasy. Naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy z gminy Krzyżanowice - LKS Owiszcze i rezerwy LKS 05 Tworków.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:41

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.