Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 grudnia 200908:25

Infolinia dla bezdomnych

Infolinia dla bezdomnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Wzorem lat ubiegłych od początku listopada funkcjonuje specjalna infolinia. Pod numerem telefonu 0 800 100 022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa śląskiego.

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, w tym głównie nagłym spadkiem temperatury powietrza, tylko wczoraj na terenie województwa śląskiego odnotowano 4 przypadki zgonów, których przyczyną było wychłodzenie organizmu.

Wzorem lat ubiegłych od początku listopada funkcjonuje specjalna infolinia. Pod numerem telefonu 0 800 100 022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa śląskiego. Infolinia obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia, do końca marca 2010 roku. Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, umieszczony jest wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym.
 
APELUJEMY DO PAŃSTWA O ZWRACANIE UWAGI NA PRZYPADKOWO NAPOTKANE OSOBY, KTÓRE MOGĄ STAĆ SIĘ OFIARĄ NISKICH TEMPERATUR. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA WIDOK OSÓB LEŻĄCYCH PRZY DRODZE BĄDŹ NIESTOSOWNIE UBRANYCH DO PORY ZIMOWEJ. ZWRACAJMY UWAGĘ PRZEDE WSZYSTKIM NA DZIECI, OSOBY STARSZE ORAZ BEZDOMNE. WIELOKROTNIE OD NASZEJ WRAŻLIWOŚCI I CHĘCI NIESIENIA POMOCY ZALEŻY ICH ŻYCIE. O KAŻDEJ NIEPOKOJĄCEJ SYTUACJI INFORMUJMY SŁUŻBY RATOWNICZE.

http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/infolinia_dla_bezdomnych.html

KPP Racibórz

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202617:18

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Mieszkańcy liczyli na ułatwienia przy głównym wejściu do nowo wyremontowanego dworca, jednak władze miasta studzą zapał. Choć radny Marcin Fica w swojej interpelacji podnosił problem trudności z wysadzeniem pasażerów, prezydent Jacek Wojciechowicz odpowiada: „istnieje wiele innych możliwości”.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.