Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 maja 201713:46

Trwa muzyczny nabór do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Raciborzu

Trwa muzyczny nabór do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Raciborzu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uczniem szkoły może zostać każdy, kto ukończył 6 lat i nie przekroczył 16. roku życia, złożył podanie i przystąpi do badania przydatności kandydatów. Jeśli uzyska odpowiednią ilość punktów, to od września może rozpocząć naukę w klasie wybranego przez siebie instrumentu. 

Obecnie szkoła prowadzi naukę na następujących instrumentach: fortepian, akordeon, organy, flet, obój, klarnet, trąbka, saksofon, puzon, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, gitara, zestaw instrumentów perkusyjnych.

Pokazy instrumentów odbyły się 22 kwietnia br. podczas Dnia Otwartego Szkoły. Każdy odwiedzający mógł nie tylko uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące nauki w szkole, ale też spróbować dotknąć i wydobyć pierwsze dźwięki ze wszystkich instrumentów, których klasy odwiedzał.

W miesiącach poprzedzających Dzień Otwarty odbywały się także koncerty promujące szkołę. Uczniowie i nauczyciele szkoły wyjechali w trasy koncertowe, docierając do Kietrza, Baborowa, Rudnika, Grzegorzowic, Szonowic, Syryni, Lubomi i Kornowaca, zaś 10 i 11 kwietnia odwiedzili szkołę uczniowie raciborskich przedszkoli i szkół podstawowych, uczestnicząc w audycjach muzycznych.

PSM I st. w Raciborzu należy obecnie do najprężniej rozwijających się szkół artystycznych na Śląsku. W najbliższym czasie budynek szkoły zostanie poddany termomodernizacji. Trwają także starania o rozszerzenie edukacji muzycznej o szkołę muzyczną II stopnia.

Co roku uczniowie PSM zdobywają liczne nagrody w wielu konkursach ogólnopolskich i zagranicznych, a organizowane warsztaty instrumentalne przyciągają takie autorytety muzyczne jak: Adam Sztaba, który poprowadził w marcu warsztaty dla zespołów dętych w Szymocicach czy Andrzej Rosół – prowadzący warsztaty dla zespołu smyczkowego.

PSM zaprasza do nauki gry na instrumentach od nowego roku szkolnego 2017/2018. Zapisy przyjmowane są do 12 maja w sekretariacie szkoły (czynny od 10.00 do 18.00, a w piątki do 16.00). Przesłuchania wstępne dla kandydatów odbędą się 17 i 18 maja. Szczegóły: www.psmraciborz.pl.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.