Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 sierpnia 201410:59

Spotkania z pasjami Jadwigi Wyrozębskiej- Badowskiej

Spotkania z pasjami  Jadwigi Wyrozębskiej- Badowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W najbliższy czwartek, 28 sierpnia zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania z pasjami. Tym razem „wirtualnym” gościem będzie pani Jadwiga Wyrozębska- Badowska.

Chociaż nie jest to osoba znana szerszej publiczności, to Fundacja Orange zdecydowała się zaprosić ją na rozmowę. Dlaczego? Pani Jadwiga, w kwiecie wieku postanowiła diametralnie zmienić swoje życie i bez żalu opuściła wielkie miasto, aby przeprowadzić się na wieś, oddaloną od Łodzi o 30 kilometrów. Żeby tego jeszcze było mało, wraz z mężem zakupili ponad 100 letni dom i wyremontowali go od fundamentów po dach, (który notabene w oryginale był słomiany). Plastyczne talenty i zamiłowanie do tworzenia wyjątkowych przestrzeni, sprawiły, że stary dom, dostał w prezencie od pani Jadwigi drugie, piękne życie.  Jest wyjątkowy na tle innych domów znajdujących się w pobliżu i wystarczy rzucić na niego okiem, by stwierdzić, że został stworzony z pasją i wielkim talentem. Sama przeprowadzka rozpoczęła lawinę zmian w życiu pani Jadwigi, która idąc za ciosem nie osiadła na laurach. Mieszkanie w tak wiekowym domu wszak zobowiązuje do tego, aby zapełnić go równie pięknymi meblami i bibelotami, dlatego pani Jadwiga zajęła się odnawianiem starych, pełnych historii przedmiotów, a także prowadzeniem gospodarstwa. W ogrodzie państwa Badowskich można więc spotkać zamieszkałe przez pszczoły ule, króliki, kury różnej maści oraz grządki uprawiane w naturalny sposób.  Pani Jadwiga hodowli oraz uprawy nauczyła się sama, eksperymentując na swoim podwórku oraz podpytując okolicznych gospodarzy.

Przykład państwa Badowskich pokazuje, że w każdym wieku jest czas na zmiany i życie zgodne z pasjami.  Zawsze można wziąć sprawy w swoje ręce i spełniać własne marzenia.

optometrysta_1

Autor: Marta Rajchel, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Pliki do pobrania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 kwietnia 202620:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji doświadczyli kibice podczas kończącego się weekendu. Grali piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Emocji nie brakowało także w innych dyscyplinach z udziałem zespołów regionu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport20 kwietnia 202622:53

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO]

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W niedzielę, 19 kwietnia na boisku w Tworkowie rozegrano interesujące spotkanie A klasy, w którym rezerwy lokalnego LKS 05 Tworków podejmowały drużynę LKS Buk Rudy. Mimo że gospodarze przewodzili w tabeli i byli zdecydowanymi faworytami, przyjezdni szybko zweryfikowali przedmeczowe przewidywania, pokazując większą determinację i skuteczność.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.