Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 sierpnia 202321:31

Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce. Trwają przygotowania do wydarzenia

Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce. Trwają przygotowania do wydarzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi nie mniej legendarny Andrea Bocelli. Od tego spektakularnego wydarzenia dzielą nas już dosłownie godziny. Będzie to pierwszy tak duży koncert muzyki klasycznej na tej sportowej arenie w sercu Śląska, a także największy biletowany występ włoskiego tenora w naszym kraju.

Ostatnie wejściówki dostępne są na www.biletserwis.pl

Stadion Śląski w Chorzowie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aren sportowych w naszym kraju, miejscem będącym szczególnie istotnym symbolem regionu. Po wieloletniej przebudowie, na nowo otwarty w październiku 2017 roku, stał się największym stadionem w Polsce, mogącym pomieścić widownię koncertową w liczbie 85.000 osób! To także narodowa arena lekkoatletyczna. Andrea Bocelli wpisuje się idealnie swoją postacią w legendę Stadionu Śląskiego w Chorzowie. To tutaj właśnie swoje największe sukcesy odnosiła przed laty polska reprezentacja piłki nożnej. Występowały takie sławy jak: Rolling Stones, Metallica, U2, Phil Collins czy Guns N’Roses. Włoski tenor swoim koncertem w tym miejscu już w najbliższą sobotę z pewnością zapisze się w historii stadionu jako jedna z najjaśniejszych gwiazd światowej muzyki i na zawsze stanie się legendą tego miejsca. Co ciekawe mimo tak długiej i bogatej historii Stadionu Śląskiego w Chorzowie, występ Andrei Bocellego będzie dopiero pierwszym koncertem klasycznym na tym obiekcie!

Scena na płycie stadionu już stoi – budowana była od zeszłego piątku, a ponad 10 tysięcy krzesełek właśnie jest ustawianych. Zainstalowanych zostanie także około trzystu zestawów głośnikowych, pięć głównych punktów na scenie oraz pięć wież na płycie. Dogłośnione zostaną pola bliskie i średnie przy scenie. Wszystkie mikrofony zastosowane do nagłośnienia orkiestry, instrumentów solowych oraz solistów wraz z maestro są najwyższej klasy, takich marek jak Schoeps, AKG czy DPA w ilości przekraczającej 100 sztuk.

Wszystko wskazuje na to, że chorzowski stadion będzie zapełniony publicznością z całej Polski. Do tej pory największym biletowanym występem Andrei Bocellego w naszym kraju był ubiegłoroczny warszawski występ artysty na PGE Narodowym. Od soboty palmę pierwszeństwa w tej klasyfikacji przejmie Stadion Śląski. – Warto dodać, że do Andrei Bocellego należy także spektakularne osiągnięcie w postaci trzeciego co do wielkości niebiletowanego koncertu w historii Polski. Na Wałach Chrobrego w Szczecinie w 2017 roku występ włoskiego tenora obserwowało ponad 200 tysięcy osób! – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie.

– Przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Stadion Śląski będzie w sobotę gotowy na przyjęcie publiczności i pobicie rekordu frekwencji jeśli chodzi o biletowane koncerty Andrei Bocellego w Polsce. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników muzyki do Kotła Czarownic! Przeżyjmy tu wspólnie koncert tego absolutnie legendarnego włoskiego tenora – dodaje Rafał Byrczek, Prezes Stadionu Śląskiego.

Początek koncertu o godzinie 20:00. Bramy stadionu otwarte będą już dwie godziny wcześniej. Maestro pojawi się na scenie w towarzystwie dyrygenta Carla Berniniego, a także Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Gośćmi specjalnymi włoskiego tenora będą: Maria Aleida – artystka operowa, Ilaria della Bidia – wokalistka pop oraz Andrea Griminelli – flecista. Wystąpi także para tancerzy: Angelica Gismondo i  Tommaso Stanzani.

Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM. Ostatnie bilety w sprzedaży na www.biletserwis.pl

Autor: STADION ŚLĄSKI Sp z o.o. /źródło: Prestige MJM/, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.