Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 202221:28

Lebkuchen backen und dekorieren. Pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników

Lebkuchen backen und dekorieren. Pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Raciborzu zapachniało już aromatycznymi, korzennymi przyprawami. Dzieci z niecierpliwością czekają już na Święta Bożego Narodzenia, dlatego czas świątecznych przygotowań czas zacząć.

Tak też się stało. Uczniowie klasy III tradycyjnie jak co roku wraz z wychowawczynią Danutą Płaczek rozpoczęły przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłym tygodniu uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne, brali udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywali bombki farbami i kolorowymi, błyszczącymi brokatami, ozdabiali sylwetę Mikołaja różnymi technikami plastycznymi, uczyły się i słuchały piosenek o tematyce świątecznej, rozmawiali o tradycjach świątecznych, w tym o pieczeniu pierników - czyli bardzo popularnej tradycji kultywowanej zarówno w Niemczech jak i w Polsce - zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Na świątecznym stole nie może zabraknąć pierników, aby ciasteczka lepiej smakowały, najlepiej przygotować je na kilka tygodni wcześniej przed świętami. 5 grudnia 2022 roku przystąpiliśmy do dekorowania wcześniej upieczonych pierników: barwnymi pisakami, pysznym lukrem i kolorowymi posypkami. Uczniowie utrwalili i poszerzyli słownictwo w j. niemieckim związane ze Świętami Bożego Narodzenia (das Weihnachten) tj. produktami spożywczymi potrzebnymi zarówno do wypieku, jak i dekoracji pierników (Lebkuchen).

Zabawa z lukrowaniem była doskonała, a pierniczki wyglądają pięknie. Dzieci mogły doświadczyć i poczuć magię zbliżających się świąt. Pierniki będą ozdobą na klasowej Wigilii, a część z nich dzieci podarują swoim bliskim, w celu niesienia pomocy osobom starszym, samotnym, aby sprawić im radość i by mieli poczucie, że ktoś o nich w tych szczególnych dniach – pamięta. Wesołych Świąt! Frohe Weihnachten!


Autor: materiał nadesłany/Danuta Płaczek, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.